נשיא ארה”ב לשעבר חושף שבנו עישן ג’וינט על גג הבית הלבן

נשיא ארה"ב לשעבר ג'ימי קרטר חושף בסרט התיעודי החדש "נשיא הרוקנרול" כי הבחור האלמוני מהאוטוביוגרפיה של הזמר ווילי נלסון, שנטען שעישן איתו ג'וינט על גג הבית הלבן, הוא לא אחר מאשר בנו הבכור צ'יפ. צפו בטריילר.

בסרט תיעודי חדש שיתפרסם החודש, נשיא ארה”ב לשעבר ג’ימי קרטר מספר על הפעם בה בנו, צ’יפ קרטר, עישן קנאביס על גג הבית הלבן עם הזמר והמוזיקאי הנודע והסטלן האלמותי ווילי נלסון.

בטריילר לסרט, שפורסם בשבוע שעבר, מפרט קרטר על יחסיו עם תעשיית המוזיקה – כולל ידידותו עם אמנים כמו נלסון, פול סיימון, ג’ימי בופט, בונו ובוב דילן, ומתייחס גם לפסקה באוטוביוגרפיה שכתב נלסון בה חשף כי עישן קנאביס בביקורו בבית הלבן.

“כשווילי נלסון כתב את האוטוביוגרפיה שלו, הוא התוודה שעישן בבית הלבן עם אחד מעובדי הבית”, סיפר קרטר, “האמת שזה היה אחד הבנים שלי.”

טריילר לדוקומנטרי החדש “נשיא הרוקנרול”, על ג’ימי קרטר

בספרו מ-1988 תיאר נלסון את “הישיבה על גג הבית הלבן בוושינגטון הבירה, בשעת לילה מאוחרת, עם בירה ביד אחת ו’פגז’ שמן ביד השנייה.”

“בן לווייתי על הגג הסביר לי על המראות והפריסה של הרחובות בוושינגטון,” כתב אז נלסון, אך הקפיד שלא לחשוף זהות האדם שהיה איתו. “נתתי לעשן הקנאביס לכסות אותי בענן נעים… אני מניח שגג הבית הלבן הוא המקום הכי בטוח לעשן סמים”.

עתה מתגלה כאמור כי באותו מקרה, בשנת 1978 על גג הבית הלבן, היה מעורב גם לא אחר מהבן הבכור של נשיא ארה”ב – צ’יפ קרטר.

צ’יפ קרטר עם ווילי נלסון

“כשמתמסטלים על גג הבית הלבן, אתה לא יכול שלא להסתכל פנימה ולחשוב לעומק,” כתב נלסון בספר נוסף שלו שיצא בשנת 2015. “שאלות פילוסופיות מסוימות עולות בראש, כמו … איך לעזאזל הגעתי לכאן?”

באותו הספר נלסון הרחיב וסיפר שקרטר “שלף ג’וינט” ואמר, “אני חושב שהגיע הזמן לשרוף אחד, ווילי, אם אתה לא מתנגד.” נלסון המשיך: “קיבלתי את ההצעה. העשן הוריד את ההתרגשות שלי… עישנו קנאביס וצפינו באורות העיר מהבהבים כמו גחליליות.”

הנשיא קרטר היה כנראה תומך הלגליזציה הגדול ביותר בין נשיאי ארה”ב, אולי רק אחרי ברק אובמה, אך לזכותו יאמר שהוא עשה זאת כבר לפני יותר מ-40 שנה, בשנות ה-70 של המאה הקודמת.

ג'ימי קרטר, נשיא ארה"ב לשעבר
ג’ימי קרטר, נשיא ארה”ב לשעבר וזוכה פרס נובל לשלום, מככה בסרט הדוקומנטרי החדש על חייו ופועלו – “נשיא הרוקנרול”

בתקופת כהונתו הוא דיבר רבות בעד ביטול הפללת צרכני הקנאביס והחלפתה עונשים הפליליים בקנסות מנהלתיים. עם זאת, הוא לא הצליח להביא לחקיקה את שינוי המדיניות.

“עונשים בגין החזקת קנאביס לא צריכים להזיק לאדם יותר מאשר השימוש בתרופה עצמה”, אמר בשנת 1977, אך הסתייג והוסיף כי יש עדיין לאסור מכירה מסחרית של קנאביס בחנויות.

בכהונתו הועברה גם תקנה עם אישור פדרלי מיוחד שאיפשרה לראשונה למכון הלאומי לטיפול בהתמכרויות לספק לחולים הסובלים ממצבים מסוימים גישה לקנאביס רפואי באמצעות ג’וינטים מוכנים.

בשנת 2011, קרטר כתב מאמר לעיתון “ניו יורק טיימס” בו מתח ביקורת על המלחמה בסמים וקבע כי מדיניות הסמים של ארה”ב “מענישה ומזיקה יותר מהתועלת שהיא כביכול מביאה, וכן היא מובילה לפיצוץ אוכלסין בבתי הסוהר.”

בשנת 2012 קרטר אמר שהוא בעד מאמצי המדינה להסדרת שוק קנאביס חוקי (לגליזציה). בראיון ל-CNN הוא הסביר, “אנחנו יכולים לצפות ולראות מה קורה במדינת וושינגטון, סביב סיאטל למשל, ולתת לממשלה ולעם האמריקני לראות האם זה מוביל לבעיות חמורות או לא.”

הסרט התיעודי החדש, “ג’ימי קרטר: נשיא הרוקנרול”, יעלה בבתי קולונע נבחרים לזמן מוגבל החל מה-9 בספטמבר, ולאחר חודש יופץ באופן מלא. לאחר מכן הסרט ישודר ב-CNN ב -3 בינואר 2021.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר