נשיא אורוגוואי מוחיקה: “על ארה”ב ואירופה לשנות את חוקי הסמים שלהן”

נשיא אורוגוואי קורא לארה”ב ולמדינות אירופה לאמץ גישה חדשה במלחמה בסמים ולבחון חלופות למדיניות הנוכחית. “הם נראים קצת כמו ליידי שמתביישת להודות בחטאים שלה וממשיכה לשקר לעצמה,” הוא אומר.

חוסה מוחיקה, נשיא אורוגוואי הידוע בצניעותו ומי שרק לאחרונה הוצג כמועמד לקבלת פרס נובל לשלום לשנת 2014 – בעקבות חוקי הלגליזציה שהעביר במדינתו – קורא למנהיגי ארה”ב ומדינות אירופה, צרכניות הסמים הגדולות ביותר, לשנות את מדיניות הסמים הנוכחית שלהם ולהתיר שימוש חוקי במריחואנה. את הדברים אמר מוחיקה בראיון שנתן אתמול (ה’, 13.2) לרשת החדשות ‘רויטרס‘.

נשיא אורוגוואי חוסה מוחיקה
חוסה מוחיקה

“הכלכלות הגדולות הן אלו שצריכות להשתנות,” אמר מוחיקה. “בשביל מדינה קטנה זה אפשרי להתנסות בזה, אבל זה דבר שיכול להצליח היטב במדינות המפותחות בעיקר, זאת מאחר והן בעלות המשאבים המתאימים להתמודדות מסוג זה. עד שהן לא תשננה את החוקים, זה יהיה מאוד קשה לעשות זאת בכל מקום אחר.”

כזכור, בסוף שנת 2013 חתם מוחיקה באופן סופי על חוק הלגליזציה החדש שהפך את אורוגוואי למדינה הראשונה בהיסטוריה שמבטלת את האיסור על הקנאביס שנחקק לפני כ-80 שנה.

מוחיקה התייחס גם לחוקי הלגליזציה החדשים בוושינגטון וקולורדו ושיבח את מדינות ארה”ב המקדמות שינוי חקיקה. “כל מדינה בצפון אמריקה חשובה וחזקה יותר מאורוגוואי, הן מבחינת הגודל והן מבחינת כוחה הכלכלי,” אמר. “ולמרות זאת – הם נראים קצת כמו איזה ליידי שמתביישת להודות בחטאים העצמיים שלה וממשיכה לשקר לעצמה. מה שאנחנו עושים באורוגוואי זה הרבה יותר פתוח ומתקדם.”

על פי החוק החדש באורוגוואי יוכל כל אזרח לגדל עד 6 צמחי קנאביס בביתו בכל שנה או לרכוש עד 40 גרם מריחואנה לחודש בחנויות ממשלתיות בעלות של כ-1$ דולר לגרם. בתחילת החודש דווח כי ממשלת אורוגוואי אף החלה להציע קורסים לגידול מריחואנה במטרה לעודד אנשים לגדל ולא לקנות את הקנאביס בשוק השחור.

“אנחנו ממציאים כאן דרך חדשה ולומדים תוך כדי הליכה,” סיכם. “עדיין יש אנשים שטוענים שאסור לנו לעשות ניסויים ומבטיחים לנו כשלון…”

ראו גם: אירוסמית’ באורוגוואי: “מברכים את הנשיא על קידום הלגליזציה”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר