“נסיך הגראס” חוזר לקנדה: מארק אמרי ישוחרר מהכלא הפדרלי בארה”ב

מארק אמרי, “נסיך הגראס” הקנדי, יחזור בקרוב לקנדה לאחר 3 שנים בכלא פדרלי בארה”ב.

מארק אמרי, אחד מפעילי הלגליזציה המוכרים בעולם ומי שמכונה “נסיך הגראס” (Prince of Pot), יחזור בקרוב לקנדה להמשך ריצוי עונשו לאחר 3 שנים בכלא הפדרלי בארה”ב.

מארק אמרי
מעשן ג’וינט מחוץ לתחנת המשטרה

אמרי נשפט בשנת 2010 ל-5 שנות מאסר בגין מכירת זרעי קנאביס באינטרנט והוסגר לארה”ב על ידי ממשלת קנדה. הוא הואשם בכך שמכר מיליוני זרעי מריחואנה ברחבי העולם באמצעות האינטרנט, כאשר 75% אחוזים מהמכירות נשלחו לארה”ב.

אמרי, מהפעילים הבולטים ביותר למען לגליזציה, השתמש בכסף שהרוויח ממכירת הזרעים בכדי לקדם את רעיון הלגליזציה. הוא היה המו”ל של אחד ממגזיני הקנאביס הגדולים בעולם – “Cannabis Culture” – ואף עמד בראש מפלגת המריחואנה הקנדית. בשנת 1994 הוא החל למכור זרעי קנאביס באינטרנט עד שנעצר כאמור בשנת 2010.

השבוע (ג’, 9.7) הודיעה מחלקת משפטים של ארה”ב כי אמרי יוכל לרצות את המשך עונשו בן 5 השנים בקנדה. “אני יכול לאשר שארה”ב אישרה את העברתו של מארק לקנדה,” אמר עורך דינו עם הישמע ההודעה.

עם זאת, אמרי ייאלץ להמתין מספר שבועות לפני העברתו הצפויה בחזרה לקנדה, זאת מאחר והשר הממונה על בטחון הציבור בממשלת קנדה ומי שאמור לאשר את ההעברה באופן סופי, התפטר לאחרונה ממשרתו.

צפו בדיווח מרשת CBC הקנדית:

צפו – מארק אמרי מדבר בתכנית התחקירים “60 דקות”:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר