משרד הבריאות נגד הנוהגים תחת השפעת מריחואנה

משרד הבריאות דורש מהמשטרה להפעיל גלאים מיוחדים לזיהוי נהגים תחת השפעת מריחואנה, וממשרד התחבורה לזמן חולים משתמשי קנאביס רפואי לבדיקות נהיגה במכון לבטיחות בדרכים

משרד הבריאות ממשיך את המאבק נגד החולים: אחרי שבשנה שעברה התנו במשרד הבריאות את קבלת הטיפול בויתור על רשיון הנהיגה, כעת נראה שמצאו פתרון חדש. על פי הדיווח בערוץ 1 הערב, יחל בקרוב משרד הבריאות לזמן חולים המחזיקים ברשיון קנאביס רפואי של למעלה מ-50 גרם בחודש (גרם וחצי ביום) לבדיקות סימולציה מיוחדות בהן תיבחן יכולת הנהיגה שלהם תחת השפעת התרופה.

על פי הדיווח, היחידה לקנאביס רפואי (יק"ר) תעביר את רשימת שמות המטופלים למשרד התחבורה וזה צפוי לזמן את החולים למרב"ד (המכון לבטיחות בדרכים). רשיונם של אלו שייכשלו בבדיקה צפוי להישלל בהתאם.

דוקטור מיכאל (מיקי) דור
ד"ר מיכאל דור – סגן מנהל יק"ר

"אנו בודקים כעת את ההשלכות המשפטיות של העברת רשימה שמית כזו," מסר מיקי דור, סגן מנהל יק"ר (היחידה לקנאביס רפואי).

גלאי מריחואנה

עוד דורשים במשרד הבריאות כי משטרת ישראל תגביר את האכיפה, תרכוש גלאים מיוחדים ותבצע בדיקות נהיגה תחת השפעת מריחואנה למטופלי הקנאביס הרפואי, זאת מאחר ולטענתם נהיגה תחת השפעת מריחואנה שווה לנהיגה תחת השפעת אלכוהול ומובילה בהתאם לעלייה במספר תאונות הדרכים.

בישראל ישנם כיום קרוב ל-20,000 מטופלים בקנאביס רפואי, אך במידה ותיערכנה בדיקות מסוג זה, מדובר בעניין שנוגע כמובן גם למאות אלפי ישראלים המשתמשים בקנאביס ללא רשיון.

חשוב לציין כי קנאביס מעולם לא הוכח כגורם סיכון משמעותי בנהיגה ובמחקרים נמצא כי הוא אף עשוי לתרום לנהיגה שלווה ואיטית יותר כאשר נלקח במינונים נמוכים. משרד הבריאות מתעלם לחלוטין מעובדה זו, כמו גם מהעובדה שלא נודע ולו על תאונת דרכים אחת של מי מבין 20,000 המטופלים בקנאביס רפואי בישראל.

נתון נוסף שלא נלקח בחשבון על ידי משרד הבריאות הוא כמובן העובדה ששרידים של רכיבי הקנאביס עשויים להישאר בדם לעיתים גם עד לחודש ימים – מצב שמוביל לכך שכל המטופלים בקנאביס רפואי – עבריינים בעל כורחם.

צפו: מבחן נהיגה למעשני מריחואנה

ראו עוד:
לגליזציה וקוץ בה: מה עושים בקשר לנהיגה תחת השפעת קנאביס?
הצעת חוק חדשה: שלילת רשיון לנוהגים תחת השפעת קנאביס

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט