מגלגל...

הנחיה לבתי המרקחת: אסור לפרסם קנאביס ולמכור ניירות גלגול

"משדר אווירה של רכש קנאביס שלא למטרות רפואיות": הרוקחת המחוזית הורתה לבתי המרקחת לחדול מפרסום קנאביס ברשתות החברתיות, זאת על רקע התגברות התופעה תוך הצגת מידע "שמעודד רכש ושימוש". כמו כן חל איסור על בתי מרקחת להציג ולמכור אביזרי עישון כגון מאפרות, גריינדרים, ניירות גלגול וכד'

הרוקחת המחוזית של תל אביב, מגר’ מירי טריינין, פירסמה אמש הודעה חריגה ובה שורת הנחיות והוראות לרוקחים ובעלי בתי מרקחת הפועלים בתחום הקנאביס, לחדול מפרסום מוצרי קנאביס, בעיקר בפייסבוק אך גם בשטח בית המרקחת.

“משדר אווירה של רכש קנאביס שלא למטרות רפואיות”

לדברי טריינין, “לאחרונה מפורסמים ברשתות החברתיות, תחת החסות של בתי מרקחת, פרסומים המעודדים רכש ושימוש במוצרי קנאביס למטרות שאינן רפואיות. פרסום מסוג זה עומד בניגוד למטרה לשמה אושר קנאביס רפואי בבתי מרקחת ויתרה על כך, חלק מפרסומים אלו מציגים מידע החורג מהוראות החוק. לאור האמור – יש לחדול מפרסומים אלו”.

אך לא רק פרסום בפייסבוק כאמור. טריינין מנחה את בתי המרקחת לחדול גם משילוט המופיע בחזית בית המרקחת המציג את בית המרקחת כ”חנות לממכר קנאביס” ו/או המציג מושגים “בלתי מקצועיים” מעולם הקנאביס.

“כל אלו פוגעים במעמדו המקצועי של בית המרקחת, משדרים אווירה של רכש קנאביס שלא למטרות רפואיות, עלולים לפגוע ברגשות המטופלים הזקוקים לקנאביס בשל מצבם הבריאותי ועל כן שילוטים אלה פסולים,” נכתב.

אסורה החזקת ומכירת ניירות גלגול ושאר אביזרי עישון

בנוסף, טריינין רוצה לשים סוף לתופעה חדשה יחסית במסגרתה רבים מבתי המרקחת מציגים ומוכרים ניירות גלגול, מגשי קססה, גריינדרים (“מטחנות”), באנגים ושאר “אביזרי עישון” – שהחל מעתה יאסרו להחזקה או מכירה בבתי מרקחת. לא ברור מה ההנחיה לגבי ופורייזרים.

“בית מרקחת אינו נמנה עם עסקים בהם ניתן להציג מוצרי עישון ועל כן אינו רשאי להציג לקהל מאפרות, מגשיות, מוצרי טבק, תערובות המיועדות לעישון לרבות תמיסות, כל מוצר המשמש לעישון ובכלל זה מקטרות, ניירות גלגול, סיגריות אלקטרוניות או חומר מילוי ומחסנית,” נכתב.

נוהל פרסום בתי מרקחת קנאביס
חלק מההנחיה המעודכנת ששלח משרד הבריאות לבתי המרקחת אתמול

לבסוף מתייחס הנוהל החדש גם לבתי מרקחת המציעים שירותי מכירה מקוונים של קנאביס, כלומר דרך אתרי אינטרנט בבעלותם, ושירותי שילוח עד הבית. על פי הנוהל המעודכן, לשם מכירה מקוונת או שילוח יש לקבל אישור מפורש מהרוקחת המחוזית.

הנוהל פורסם על ידי הרוקחת המחוזית של מחוז תל אביב ולכאורה תקף רק לבתי המרקחת הכפופים למחוז זה. עם זאת, גורמי מקצוע מסבירים כי מדובר בחידוד נהלים שנגזר מנהלים קיימים ולא בהנחיה חדשה, ועל כן הנהלים הללו תקפים לכלל בתי המרקחת בארץ כנראה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר