מגלגל...

משטרה שלום: 9 קבוצות טלגרם שהיו צריכות להיסגר לפני טלגראס

המשטרה פשטה על טלגראס, אבל שוק המסחר הלא חוקי בסמים קשים, נשק וזונות באפליקציית המסרים 'טלגרם' שוקק מתמיד.

סמים קשים, נשק וזונות – זה רק חלק ממה שניתן למצוא זמין באפליקציית ‘טלגרם’ גם לאחר פשיטת המשטרה על הנהלת קבוצת ‘טלגראס’, מעצר 42 מבכיריה וסגירת פעילותה, לפחות בינתיים.

נכון שגם בטלגראס לא הקפידו מספיק, דגלו בהעסקה ומכירה של קנאביס לבני נוער והציעו למכירה גם MDMA ו-LSD. אך לא ניתן היה למצוא בקבוצות שלהם קוקאין למשל, או הרואין – חומרים ממכרים ומסוכנים בהרבה.

והנה, בימים שלאחר נפילת טלגראס, כשברקע קבוצות קנאביס אחרות כמו ‘וויד4יו’, ‘טלכאן’ או ‘המחתרת’ ממשיכות לפעול כרגיל, דווקא הקבוצות המרוויחות מהסיטואציה הן אלו שמוכרות גם סמים אחרים בנוסף.

לא נביא כאן קישורים לקבוצות כי מטרת הכתבה היא לא לתת להן פרסום. אך בהחלט אפשר לראות שבעוד שהמשטרה מיקדה את מאמציה בהפלת טלגראס, צמחו בישראל קבוצות טלגרם מסוכנות בהרבה. את כולן בכל מקרה ניתן למצוא בחיפוש פשוט באפליקציה.

סמים

טלקוק – סחר חופשי בקוקאין ובקראק קוקאין (‘מבושל’), מספר חברים בקבוצה: 5,733. כמו שמציע שם הקבוצה, ‘טלקוק’ היא סוג של טלגראס עבור קוקאין. הרעיון זהה – זירת מסחר פתוחה שבה סוחרים מאומתים מקבלים אישור לפרסם את המוצר שלהם. לקבוצה יש גם ערוץ ביקורות ואפילו בוט תלונות, כמו בטלגראס.

טלקוק פסיכודליה – סחר בקוקאין, קטמין, פסיכודליים וכימיקלים מחקריים. מספר חברים בקבוצה: 3,305. זאת כביכול קבוצת הפסיכדליה של ‘טלקוק’, אבל גם כאן ניתן למצוא בין היתר קוקאין וכימיקלים מחקריים ממריצים כמו מפדרון (ידוע גם כ-4mmc, לשעבר רכיב פעיל ב’חגיגת’).

מודעה למכירת קוקאין ב'טלקוק'
מודעה למכירת קוקאין ב’טלקוק’

טל-סם – סחר בסמים, בעיקר קוקאין ואקסטזי. מספר חברים בקבוצה: 4,634, שוק פסיכדליה – סחר בפסיכדליים, אבל גם בקוקאין, הרואין, קטמין, וכימיקלים מחקריים ממריצים. מספר חברים בקבוצה: 3,123.

סחרגרם – סחר בסמים מכל הסוגים. מספר חברים בקבוצה: 918. לצד שלל סוגי סמים ניתן למצוא בקבוצת ‘סחרגרם’ גם תרופות מרשם נרקוטיות. אלו כוללות גם ‘פנטניל’ – הסם שהרג הכי הרבה אנשים בארה”ב בשנים האחרונות (כ-30 אלף ב-2017). פנטניל הוא אופיאט סינתטי שחזק פי 100 ממורפין. הוא ניתן לחולים קשים במיוחד בתור מדבקות שיחרור מושהה שמודבקות לעור, ומהוות אלטרנטיבה ללקיחת מספר גדול של כדורים מדי יום. משתמשי סמים נוהגים לעשן את המדבקות האלו או לבלוע אותן. מדובר בסכנה אדירה מכיוון שדרושה רק כמות מזערית של החומר כדי למות ממנת יתר.

פנטניל, הסם הקטלני בעולם, למכירה בקבוצת 'סחרגרם' בטלגרם
פנטניל, הסם הקטלני בעולם, למכירה בקבוצת ‘סחרגרם’ בטלגרם

זנות ונשק

טלזנות – מודעות זנות ושירותי ליווי. מספר חברים בקבוצה: לפחות 5,000 שמפוזרים בקבוצות השונות. טלזנות עובדת כמו טלגראס – המנהלים מאשרים פרסומים לסוחרים מאומתים, ואלו מתפרסמים בערוצים השונים לפי אזור בארץ. ההבדל היחיד הוא שבמקום קנאביס, המוצר הוא נערות ליווי. לקבוצה יש אפילו ערוצי ביקורות בהם הלקוחות מדרגים את החוויה שלהם. לצד קבוצה זו יש גם את סקס אדיר נערות ליווי – מודעות זנות עם 2,423 חברים בקבוצה, החלונות האדומים – מודעות זנות וביקורות איכות של צרכני זנות עם 1,268 חברים בקבוצה, ועוד.

"אנחנו אנשים שמקבלים שירות" - קבוצת 'החלונות האדומים' בטלגרם
“אנחנו אנשים שמקבלים שירות” – קבוצת ‘החלונות האדומים’ בטלגרם

טלנשק – סחר בנשק ואמצעי לחימה. מספר חברים בקבוצה: 262. ‘טלנשק’ היא קבוצה פתוחה שכל משתמש באפליקציית טלגרם יכול למצוא בקלות בחיפוש ולהצטרף אליה. בקבוצה ניתן למצוא אקדחים, רובים ומגוון סוגי תחמושת לרכישה חופשית.

רובה למכירה בקבוצת 'טלנשק' בטלגרם
רובה למכירה בקבוצת ‘טלנשק’ בטלגרם

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר