מגלגל...
x

מפלגת “יש עתיד” מגיבה לטענות: מדוע יאיר לפיד שיקר?

תגובה של צוות “יש עתיד” לפרשת יאיר לפיד והג’וינט, מעלה סברות בנוגע לסיבה שבגינה ממשיך שר האוצר לשקר בנוגע לשאלה האם עישן או לא עישן.

תגובה של צוות “יש עתיד” לשאלה שהעלה גולש לדף הפייסבוק של המפלגה שופכת אור על הרקע להתעקשותו של שר האוצר לשקר בנוגע לשאלה האם עישן ג’וינט או לא עישן ג’וינט.

ניר אורן, חבר בצוות דף הפייסבוק של “יש עתיד”, ענה בתגובה לשאלה שפירסם גולש בעניין הפרשה ואמר כי “אם לפיד, בתור ידוען שנישאים אליו עיניים של מליוני ילדים, יתחיל לדבר על ג’וינטים שעישן, זה יתן לגיטימציה לבני נוער לעשן.”

כלומר, שר האוצר בוחר לשקר מחשש שמא ילדים ובני נוער יקחו ממנו דוגמה אישית וינסו גם. זה שאותם בני נוער וילדים יקחו דוגמה של שר אוצר משקר, זה כנראה פחות קריטי מבחינת צוות המפלגה.

“אני לא יודע אם לפיד עישן ג’וינטים,” המשיך אורן. “אבל גם אם כן – זה יהיה חסר אחריות מצידו להודות בכך. יותר חשוב לי שהוא אומר את האמת בנושא של השוויון בנטל, הרפורמה בדיור, גודל הממשלה, השמירה על מעמד הביניים, שמירה על הכלכלה וכו’.”

עו”ד יניב מויאל, מי שהפנה את השאלה לצוות “יש עתיד”, סיפר בתגובה כי מאוחר יותר פנה אליו ניר אורן ואמר לו שהשאלה היא “קנטרנית”.

“רק יאיר לפיד יכול לתת לגיטימציה לקטינים לעשן?” אמר מויאל. “כמובן שנדהמתי מהתשובה והמשכתי ללחוץ ולהבין מה פשר חובת השקר עליו בגלל מעמדו הרם!”

“מיותר לציין שלאחר מספר דקות הפוסט נמחק ואני נחסמתי מעמוד הפייסבוק של לפיד,” הוא ממשיך. “כששאלתי למה נחסמתי נאמר לי ש’זה הדף הפרטי של יאיר לפיד ואם בא לו הוא יחסום’.”

“הוא משקר גם בעניין גודל הממשלה ומשקר בהרבה נושאים,” סיכם. “זה סימפטום של תרבות שקר. כל שני וחמישי הוא לוקח קרדיט על מדיניות והחלטות של אנשים אחרים. זה כבר לא עניין של סמים כן או לא, זה פתולוגי.”

במקביל, רבים מפעילי הלגליזציה טוענים כי הסיבה האמיתית לשקריו של לפיד היא העובדה שהצהיר בעבר שהוא מתנגד להפסקת הפללת צרכני הקנאביס. אם כך הדבר הרי שמקומו – על פי ראות עיניו שלו עצמו – בבית הסוהר או לכל הפחות עם רישום פלילי.

תנועת “דור האמת” הגישה אמש תלונה לוועדת האתיקה של הכנסת בעקבות שקריו של שר האוצר ופעילי לגליזציה מתכננים להגיע מחר (3.9) בערב אל ביתו של לפיד ברמת אביב ג’ בכדי לקיים הפגנה ובה להדליק ג’וינטים במחאה על התבטאויותיו של לפיד ובקריאה ללגליזציה של קנאביס.

ראו גם: פרשת לפיד והג’וינט – מעז יצא מתוק
ראו גם: מה הקשר בין “יש עתיד” לחברת התרופות “טבע”?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר