טוען...

9 המדינות עם חוקי הקנאביס הקשוחים בעולם

חוקי הקנאביס הם תחום בו הענישה משתנה בקיצוניות ממדינה אחת לשכנתה. במקרה של 9 המדינות הללו שלקחו את הענישה צעד קדימה, הדשא של השכן ממש לא ירוק יותר.

הענישה בישראל על עבירות סמים, בעיקר כאשר מדובר ב”סמים קלים” בכמויות קטנות, היא מינימלית ברוב המקרים. המשטרה אמנם ממשיכה להוציא לפועל חיפושים ופשיטות במרדפה אחר הצרכנים, אך למאסר בפועל מגיעים בודדים בלבד מתוכם. רבים נשארים עם רישום פלילי ותו לא – אמנם פוגע בחיים לא מעט, אבל כרגיל מסתבר שהכל יחסי.

בחלק מהמדינות בעולם קיימים חוקי קנאביס קצת אחרים כשבחלקן, אם החלטתם להדליק ג’וינט, אתם יכולים לשכוח מקנס קטן או מעצר על תנאי – שם מי שלא נוקט בזהירות עלול להגיע למקום גרוע הרבה יותר. מסע קצר בין כמה מדינות שלקחו את זה קצת רחוק מדי.

סין: עונש מוות

על פי ארגון אמנסטי, מעל 500 בני אדם מוצאים להורג בכל שנה בסין, בגין עבירות סמים בלבד. למרות שהרשימה כוללת גם מקרים בהם מדובר בסמים קשים, צריכה עצמית של מריחואנה מהווה יותר מ-56 אחוזים מהרשימה.

לרוב, מוצאים הפושעים להורג ביום הבינ”ל מטעם האו”ם נגד סחר והפצה של סמים, כמעין “חגיגת שליטה” מטעם השלטון שמראה לכולם עד כמה היד עלולה להיות קשה.

דגל סין
סין – עונש מוות

דובאי: עונש מינימלי של 4 שנות מאסר

על פי החוק בדובאי, כל כמות של מריחואנה שנתפסתם איתה, גם אם מדובר בשרידי THC בני ימים אחדים שנמצאו בדם או בשתן שלכם, תבטיח לכם נוף סורגים לארבע השנים הבאות לפחות.

במרבית המקרים השופט יספק בעונש המינימלי, אך בקלות אתם עלולים למצוא את עצמכם עם עונש שעלול להגיע לעד 8 שנות מאסר.

דגל דובאי
דובאי – עונש מינימלי של 4 שנות מאסר

אינדונזיה: עונש מינימלי של 4 שנות מאסר

ג’וינט אחד שיימצא אצלכם מספיק לארבע שנות מאסר, אך הרשויות במדינה פועלות כדי להאשים את כל העצורים ב”ייבוא” עם טענה כי החומר נקנה מחוץ לגבולות המדינה והובא לתוכה, ללא קשר להוכחות. אם תואשמו בייבוא קנאביס, מחכות לכם עד 15 שנות מאסר בפועל, לפעמים אפילו ללא משפט מלא.

לפני מספר שנים אזרחית אוסטרית שנתפסה בניסיון לייבא 4.5 קילו לתוך המדינה נשפטה לעונש מוות, אך למזלה עונשה הופחת במשפט הערעור ל-20 שנות מאסר ללא אפשרות לחנינה.

דגל אינדונזיה
אינדונזיה – עונש מינימלי של 4 שנות מאסר

יפן: גירוש מיידי ואיסור חזרה

אזרחי המדינה שנתפסים עם כמויות קטנות של מריחואנה ואפילו אם מדובר בג’וינט אחד, מסיימים ברוב המקרים עם חמש שנות מאסר ועבודת כפיים מאומצת.

תיירים אשר נתפסים עם כמות לשימוש עצמי עשויים בקלות להיות מגורשים מהמדינה באופן מיידי, וככל הנראה גם להיכנס לרשימה השחורה של איסור חזרה למדינה.

דגל יפן
יפן – גירוש מיידי ואיסור חזרה

מלזיה: מאסר עולם על גידול ואפילו עונש מוות

הצרכנים הטיפוסיים עפים מעט מתחת לרדאר החוקי במדינה ובמקרים של היתקלויות עם המשטרה הם עשויים לבלות חודשים אחדים במאסר ולקבל קנס של כ-10,000 דולרים, אך אם נתפסתם עם מעל 50 גרם, העונש המינימלי הוא חמש שנות מאסר.

גידול קנאביס במדינה הוא עבירה חמורה שדינה מאסר עולם ללא חנינה. אם תעזו להחזיק מעל 200 גרם, המדינה תתכנן ותוציא לפועל את ההלוויה שלכם, עם עונש מוות בתלייה.

דגל מלזיה
מלזיה – מאסר עולם על גידול ואפילו עונש מוות.

הפיליפינים: 12 שנות מאסר אחרי שתי עבירות

בפיליפינים ההתייחסות לכל סם היא דומה בבסיסה, כל עוד לא מדובר במקרה המערב אלימות או נפגעים. היא גם אינה תלויה בכמות שנתפסה, דין פרוטה כדין מאה.

ג’וינט אחד לא יהרוס לכם את החיים, אבל ככל הנראה תישפטו למינימום של 6 חודשי גמילה בכפייה במוסד מטעם המדינה. אם נתפסתם בפעם השנייה, העונש הקבוע בחוק הוא עד 12 שנות מאסר בפועל.

דגל הפיליפינים
הפיליפינים – 12 שנות מאסר אחרי שתי עבירות

ערב הסעודית: עונש מוות אחרי שלוש עבירות

בדומה לשיטה הנהוגה בארה”ב, גם בערב הסעודית אימצו את שיטת שלוש הפסילות וגם כאן ההתייחסות לסם אינה תלויה בכמות וזהו העונש המינימלי ההכרחי בחוק. בפעם הראשונה שנתפסתם תישלחו למאסר של שישה חודשים, בפעם השנייה מחכות לכם שבע שנים ובפעם השלישית, במקום גלידה תמצאו את עצמכם מול הכסא החשמלי.

ערב הסעודית - עונש מוות אחרי 3 עבירות
ערב הסעודית – עונש מוות אחרי 3 עבירות

סינגפור: עשר שנות מאסר או קנס כבד

בסינגפור עונש מוות אינו עניין שבשגרה וכל עוד לא מעורבים הרוגים, אף אחד לא הולך למות בגלל ג’וינט. מצד שני, קנס מיידי שווה ערך ל-50,000 ש”ח או תחלופה שוות ערך של עשר שנות מאסר, מבטיחים שבכל זאת לא יהיה כדאי להיתפס.

דגל סינגפור
סינגפור – עשר שנות מאסר או קנס של 50,000 ש”ח

תאילנד: עד 15 שנות מאסר

על פי החוק במדינה, עד 15 שנות מאסר מובטחות לכל מי שנושא סמים נרקוטיים קלים כגון מריחואנה, ללא קשר לכמות שנתפסה.

מעבר לעונש הרשמי הכבד הקבוע בחוק, הבעיה העיקרית בתאילנד היא כוחות הביטחון המקומיים אשר זכו כבר למוניטין מפוקפק בכל הקשור לאכיפה ולענישה מחוץ לספר החוקים עם מספר מקרים של הוצאות להורג של אנשים שנתפסו עם סמים והסתבכו בניסיון סחיטה כזה או אחר.

תאילנד - עד 15 שנות מאסר
תאילנד – עד 15 שנות מאסר

צפו: 9 חוקי מריחואנה מזעזעים מסביב לעולם (אנגלית):

ראו עוד:
סין מעלה הילוך במלחמה בסמים
המהפכה השקטה: לגליזציה מסביב לעולם
9 סיבות טובות לעשות את הקנאביס חוקי בישראל

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר