ממשלת הולנד מחליטה: מריחואנה וחשיש בעלי יותר מ-15% חומר פעיל יוגדרו כסמים מסוכנים

קופי-שופ - חנות הולנדית לממכר מריחואנה וחשישהולנד מוכרת ומפורסמת כמדינת הקנאביס העולמית בזכות קופי-שופס אשר פתוחים לאורך רחובות הערים בהן ניתן לראות ולטעום ממגוון בלתי נגמר של קנאביס ומוצריו. בזכות פתיחות תרבותית ומשפטית, מושכת אליה הולנד תיירים מכל העולם.

בשלוש השנים האחרונות מתרחש תהליך התקשחות של החוק ההולנדי שמביא איתו הגבלות ותקנות חדשות בנוגע לקנאביס החוקי והלא-חוקי ובמיוחד בערים הקרובות לגבולות המדינה.

הממשל ההולנדי פירסם לאחרונה כי יאסור מכירת קנאביס ברחובות ערי המדינה לתיירים שאינם מבלגיה או גרמניה על אף תחזיותיהם של מומחים על פגיעה קשה בהכנסות המדינה מתיירות.

בדיווח של רשת החדשות רויטרס מחודש יוני השנה (2011) נמסר שוועדה שמונתה מצאה כי חשיש ומריחואנה שנמכרים ברחבי הולנד מכילים כ-18% של חומר פעיל – THC .
בדוח מסקנות הוועדה אשר נמסר לשר הבריאות ההולנדי הומלץ להגדיר כל תוצר קנאביס אשר מכיל יותר מ-15% THC כסם מסוכן לכל דבר אשר מקביל בדרגתו להרואין או קוקאין.
“מזה שנים רבות אני מאוד מודאג מאחוז ה-THC ההולך וגדל ואנו מתכוונים לבדוק את הנושא לעומק”. הודיע השר והוסיף: “ההשפעה הממכרת של חומר עם אחוז חומר פעיל גדול כל כך הינה גדולה ומסוכנת פי כמה”.

לאחר ארבעה חודשים של דיונים והמלצות, תתכנס מחר בבוקר הוועדה אשר תיקבע סופית כי כל חשיש או מריחואנה המכילים יותר מ-15% THC הם סם מסוכן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר