מכרז של שב”ס: מי החברה שתספק קנאביס לאסירים בישראל?

שירות בתי הסוהר פרסם מכרז לאספקת שמני קנאביס רפואי לאסירים בבתי הסוהר בישראל. מדובר ב-2,255 בקבוקי שמן קנאביס, ברובם מקטגוריה T20/C4 העשירה ב-THC, שעשויים להניב לחברה כחצי מיליון ש"ח בשנה. הגשת מועמדות עד 13.9

שירות בתי הסוהר פרסם השבוע מכרז בו הוא מבקש לקבל עד 13.9 מחברות הקנאביס הישראליות הצעות לאספקת קנאביס לאסירים השוהים בבתי הסוהר ומחזיקים ברישיונות קנאביס רפואי.

יש לציין שנכון להיום, כפי שפורסם במגזין קנאביס בשנה שעברה וכפי שעלה בתיקים עוד משנת 2011, שב”ס לא מאפשרים לאסירים שימוש בתפרחות קנאביס אלא בשמנים (“מיצויים”) בלבד, וזאת דווקא בניגוד להמלצת משרד הבריאות.

ההסכם שייחתם עם החברה הזוכה יהיה למשך שנה אחת לפחות ועד שלוש שנים נוספות לכל היותר (עד 4 שנים בסה”כ) אך עם אפשרות של שב”ס לסיים את ההתקשרות בהודעה של 30 יום מראש ללא מתן פיצוי כלשהו למעט התשלום בגין התקופה בה בוצעה הפעילות.

בית סוהר גלבוע (צילום: שב"ס)
מי החברה שתספק קנאביס לאסירי ישראל? בית סוהר גלבוע (צילום: שב”ס)

על פי פרטי המכרז (PDF) החברה הזוכה תספק את הקנאביס לבית המרקחת המרכזי של שב”ס הממוקם ברמלה כשכל העלויות, כולל עלויות ההובלה, תהיינה על חשבון החברה.

עוד על פי המכרז החברה תספק לשב”ס 2,255 בקבוקי שמן קנאביס בסך הכל, בעיקר (1,950 מתוכם) מקטגוריה T20/C4 העשירה ביותר ברכיב הפעיל THC וכ-300 נוספים מהקטגוריות הנמוכות יותר.

נכון להיום המחיר של שמן קנאביס בקטגוריה T20/C4 בבתי המרקחת עומד על ממוצע של בין 240 ש”ח ל-300 ש”ח. אם זה יהיה המחיר גם לשב”ס מדובר על סכום של מעל חצי מיליון ש”ח בשנה, לא כולל הוצאות שינוע וכיוצ”ב.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר