‘מיסטר נייס’ הווארד מרקס מת בגיל 70

סוחר החשיש המפורסם בעולם שחשף את סיפורו באוטוביוגרפיה מקורית שהפכה לסרט, הלך אמש לעולמו בגיל 70 לאחר שסבל ממחלת הסרטן. מרקס כתב את הספר ‘מיסטר נייס’ שגולל את פרשות ההברחות שלו מאירופה לארה”ב בעזרת החבאת החומרים בכליהן של להקות רוק.

הווארד מרקס, אולי סוחר הקנאביס הבלתי חוקי המפורסם בעולם, הלך לעולמו השבוע כשהוא בן 70 לאחר שסבל ממחלת הסרטן.

מרקס פירסם בשנת 1996 את האוטוביוגרפיה שלו – “מיסטר נייס” – ובה חשף כיצד ניהל רשת-ענק להברחת מריחואנה וחשיש מאירופה לארה”ב בעזרת החבאת החומרים בכליהן של להקות רוק גדולות ללא ידיעתן.

הווארד מרקס מיסטר נייס

הספר שבר קופות והפך במהרה לרב-מכר שבהמשך הפך גם לתסריט לאחד הסרטים הטובים שהופקו בתחום זה:

בראיונות שונים הצהיר מרקס שאינו מצטער על שום דבר שעשה, וזאת למרות שנאלץ לרצות כמה שנים טובות במאסר בכלא עד שהשתחרר בשנת 1995.

“הוא היה גיבור עממי מודרני בן זמננו שעשה כל כך הרבה דברים מדהימים, מצחיקים ובלתי חוקיים,” מעיד בראיון ל’גארדיאן’ ג’יימס בראון ידידו הטוב של מרקס שקיבל אותו לעבודה במגזין שלו לאחר שחרורו.

מרקס נולד בשנת 1945 בוויילס, התחנך באוניברסיטת אוקספורד והתקדם עד לדרגת מבריח הקנאביס המפורסם בעולם. הוא נתפס ונעצר ב-1998 ונשפט ל-25 שנות מאסר במתקן פדרלי בארה”ב. הוא השתחרר לאחר כ-7 שנים בגלל התנהגות טובה.

הווארד מרקס מיסטר נייס

מאז הפך מרקס לאחד הפעילים הבולטים למען לגליזציה של קנאביס. כשסיפר בשנה שעברה על מחלת הסרטן שנתגלתה אצלו אמר שיש לאשר את הקנאביס לשימוש רפואי, אך ש”באופן אישי מעולם לא התכוונתי לחכות להודעה על סרטן כדי לעשן קנאביס”.

הווארד מרקס מיסטר נייס

“זה צריך להיות חוקי לשימוש פנאי – ואני שמח לראות שארבע מדינות בארה”ב כבר עשו את זה,” אמר. “אחרי הנסיון המר שלי עם מערכת האכיפה האמריקנית לא האמנתי שארה”ב תוביל את השינוי בתחום זה”.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט