מינסוטה אישרה לגליזציה: עד 900 גרם ו-8 שתילי קנאביס לשימוש עצמי

מינסוטה הפכה לפני שעה קלה למדינה ה-23 בארה"ב שהופכת את הקנאביס לחוקי לשימוש פנאי. על פי החוק החדש, מותר להחזיק עד 900 גרם קנאביס בבית ועד 56 גרם בחוץ, ולגדל עד 8 צמחי קנאביס בבית. מכירות בחנויות יחלו במהלך שנת 2024

מושל מינסוטה טים וולץ אישר לפני שעה קלה בחתימתו את הצעת החוק ללגליזציה, והפך בכך את מינסוטה למדינה ה-23 בארה”ב שמאשרת שימוש פנאי בקנאביס.

הצעת החוק ללגליזציה אושרה בחודש שעבר (26.4) בהצבעה בבית הנבחרים של מינסוטה ברוב של 71 בעד מול 59 נגד, ויומיים לאחר מכן גם בהצבעה בסנאט ברוב דחוק של 34 בעד מול 33 נגד.

תחת החוק החדש, לתושבי מינסוטה מעל גיל 21 מותר להחזיק כמות גדולה במיוחד של עד 900 גרם קנאביס בתוך ביתם, יותר מאשר בכל מדינת לגליזציה אחרת, ועד 56 גרם קנאביס מחוץ לביתם.

כמו כן, לתושבים יהיה מותר גם לגדל עד 8 צמחים בבית, לשימוש עצמי. במהלך שנת 2024 צפויה מינסוטה להתחיל לנפק רישיונות עיסוק ולפתוח חנויות קנאביס חוקיות ברחבי המדינה.

כדי שלא יינתן יתרון לא הוגן לעסקי הקנאביס הרפואי, רק החל מה-1 במרץ 2025 יוכלו עסקי קנאביס רפואי קיימים לקבל רישיונות משולבים חדשים, שיאפשרו להם להשתתף בשוק הקנאביס “הרגיל” לשימוש למבוגרים.

מכירות קנאביס בחנויות יחויב במס בגובה 10 אחוז, שיחול בנוסף למס המכירה הסטנדרטי של המדינה בסך 6.875 אחוז. עליו צפויים אחוזי מיסי מחוז בודדים נוספים.

“זה היה מסע ארוך עם הרבה אנשים מעורבים”, אמר וולץ. “מה שאנחנו יודעים כרגע זה שהאיסור לא עובד. הפללנו הרבה אנשים שהולכים להתחיל כעת את תהליך הביטול של הרישומים הפליליים הללו”.

“אני מבטיח לתושבי מינסוטה שהושקעה במהלך הרבה מחשבה,” הוסיף המושל. “הרבה מהדברים שנלמדו במדינות אחרות משולבים באופן שבו אנחנו עושים זאת”.

מינסוטה הייתה אחת המדינות הראשונות בארה”ב שאישרה אי-הפללה של קנאביס, עוד בשנת 1976, כך שהחזקה של עד 42.5 גרם קנאביס הייתה עד היום עבירה שעונשה היה קנס כספי בלבד.

בשנת 2014 אישרה מינסוטה קנאביס רפואי, ובבחירות שנערכו בנובמבר 2018 תושביה בחרו את המושל טים וולץ, שהצהיר כבר אז על תמיכתו בלגליזציה.

מהיום, כאמור, מותר לתושבי מינסוטה להחזיק קנאביס ולגדל אותו בעצמם על פי חוק, אך לפי גורמים בממשל התהליך של הקמת המסגרת הרגולטורית עבור רישוי, מיסוי, ופיקוח אחר עסקי הקנאביס החדשים ייקח לפחות שנה כאמור.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר