מיין אישרה לגליזציה: קופישופס ומריחואנה חוקית

גם תושבי מיין אישרו במשאל עם את הצעת החוק ללגליזציה, שבדומה לקליפורניה מאשרת פתיחת חנויות קנאביס בהן מותר לעשן (קופישופס). בני ובנות 21 ומעלה יורשו להחזיק עד 70 גרם קנאביס לשימוש אישי ולגדל בבית עד 6 צמחים. טראמפ הנשיא.

תוצאות הבחירות בארה”ב: אחרי קליפורניה שאישרה לגליזציה ומסצ’וסטס שעשתה זאת גם כן וגם נבאדה שאישרה זאת זה עתה, גם תושבי מיין מאשרים במשאל עם את הצעת החוק ללגליזציה של מריחואנה.

יחד עם קליפורניה, נבאדה ומסצ’וסטס, מיין מצטרפת ל-4 מדינות שכבר אישרו לגליזציה בשנים קודמות (קולורדו, וושינגטון, אורגון ואלסקה) – מה שמביא ל-8 מדינות עם קנאביס חוקי בארה”ב – כמעט חמישית.

על פי החוק החדש, שהתקבל ברוב דחוק מאוד של פחות מ-51%, יורשו תושבי מיין להחזיק עד 70 גרם קנאביס לשימוש אישי וכן לגדל עד 6 צמחי קנאביס בביתם.

בדומה לקליפורניה גם במיין תפתחנה לא רק חנויות קנאביס חוקיות, אלא גם ‘קופישופס’, כלומר התרת צריכת קנאביס גם בתוך עסקי המריחואנה. מס של 15% יוטל על מוצרי הקנאביס.

בנוסף ללגליזציה ב-4 המדינות כאמור, אישרו 4 מדינות נוספות הקמת או הרחבת ענף קנאביס רפואי: ארקנסו, פלורידה, מונטנה ודקוטה הצפונית.

דונלד טראמפ זכה בנשיאות, זה מה שהוא חושב על לגליזציה.

לעדכונים חיים לחצו כאן

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר