מחקר ישראלי חדש קובע: קנאביס – הפתרון היעיל לטיפול בפרקינסון

50%-80% מחולי הפרקינסון סובלים מכאבים בלתי מוסברים. עד היום הכאבים לא טופלו כיוון שיוחסו למגוון בעיות כלליות. מחקר חדש שנערך בבי”ח בילינסון מצא קשר גנטי המסביר את הכאב במחלה. הפתרון התרופתי: קנאביס

מחקר חדש שבוצע בבית חולים בילינסון בחן את מנגנוני הכאב בקרב חולי פרקינסון ומצא כי לחולים הסובלים מכאבים בלתי מוסברים יש שינויים בגנים הקשורים למנגנוני הכאב. עד כה לא ייחסו קשר בין כאבים אלו למחלת הפרקינסון. בזכות תוצאות המחקר ניתן יהיה להעניק טיפול רפואי ייעודי לכאב בקרב חולי הפרקינסון.

צפו: קנאביס לטיפול בפרקינסון:

במחקר נבדקו שמונה גנים הידועים כמעורבים בכאב מרכזי, בקרב 237 חולי פרקינסון. נמצא כי לנבדקים הסובלים מכאב יש שינוי ברצף הגן הקשור לפעילות של חומרים דמויי קנביס המיוצרים במוח (קנאבידואידים) ובגן נוסף הקשור להולכת הכאב. לדברי פרופ’ רות ג’לדטי, רופאה בכירה במחלקה הנוירולוגית, מנהלת מרפאת הפרעות תנועה בבית חולים בילינסון ועורכת המחקר, תוצאות המחקר תומכות בגישה הגורסת כי יש לטפל בכאב בחולי פרקינסון באמצעות קנביס ומעודדות המשך מחקר בנושא השפעתו של הקנביס.

תוצאות המחקר מחזקות את העדויות בדבר קיומם של כאבים הייחודיים לחולי פרקינסון. פרופ’ ג’לדטי: “בישראל כ-20,000 חולי פרקינסון, כ-50%-80% מהם סובלים מכאבים טורדניים שלא ניתן להם מענה ראוי. לאור תוצאות המחקר, נוכל לטפל באופן ממוקד בכאב ולאפשר איכות חיים טובה יותר”. פרופ’ ג’לדטי צופה כי בעתיד ניתן יהיה להתאים תרופה אישית לכל מטופל על-פי מיפוי הגנים הרלוונטיים לכאב אצלו.

המחקר פורסם בכתב העת European Journal of Pain.

ראו עוד: קנאביס רפואי – כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול.

קנאביס לטיפול בפרקינסון

מקור מקור

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר