טוען...

מחקר יפני חדש: קנבינואידים מפחיתים עד 90% אחוז מסרטן העור

מחקר יפני חדש: לקנבינואידים סינטטיים פוטנציאל עצום בטיפול ומניעת סרטן העור

מריחואנה סינטטית הפכה בשנים האחרונות לפופולרית במיוחד בכל רחבי העולם ורבות נכתב על הסכנות הטמונות בשימוש בה. עם זאת, חוקרים יפניים גילו שלרכיבים הסינטטיים יש פוטנציאל בריאותי משמעותי ביותר.

מחקר חדש שנערך על ידי מכון הבריאות של טוקיו, בירת יפן, ופורסם בגליון האחרון של ירחון התרופות והרוקחות, מצא שקנבינואידים סינטטיים הפחיתו עד 90% אחוזים מסרטן העור בתוך 20 שבועות בלבד.

תוצאות אלו מחזקות את תוצאותיו של מחקר אחר שנערך השנה בקוריאה ומצא שקנבינואידים סינטטיים מסוגלים להרוג תאים סרטניים שנמצאו עמידים לכימותרפיה (תוצאות המחקר).

במחקר השתמשו החוקרים בקנבינואידים סינטטיים מסוג JWH-122, JWH-018 ו-JWH-210 על עכברי מעבדה שסבלו מסרטן עור, ומצאו שיפור משמעותי בהפחתת הגידולים כמו גם במניעת התפתחותם.

בסיכום תוצאות המחקר נכתב:

“זהו הדוח הראשון מסוגו המראה את הפעילות המבנית והקשר האנטי-דלקתי של קנבינואידים סינטטיים ויכולתם למנוע ולעכב התפתחות והתפשטות של גידולים סרטניים בעור של עכברי מעבדה. התוצאות מראות כי קנבינואידים סינטטיים מסוג JWH-122, JWH-018 ו-JWH-210 עשויים להוות טיפול אנטי-סרטני בעתיד.”

יש לציין שהקנבינואידים הסינטטיים הינם שונים במידה מסויימת מהקנבינואידים הטבעיים שבצמח הקנאביס הנחשבים ליעילים ובריאים יותר. עם זאת, הקושי בהשגת הקנבינואידים הטבעיים בעבור מחקר, שנגרם עקב האיסור החוקי על גידול ומחקר, הינו זהה לקושי שבהשגתם עבור שימוש עצמי.

מחקרים שנערכו בעבר מצאו כי קנבינואידים טבעיים הינם יעילים בטיפול ומניעת התפתחות של מלנומה המהווה את רוב מקרי סרטן העור במדינות המפותחות.

ראו גם: מריחואנה מפחיתה את הסיכון לסרטן בשלפוחית השתן
ראו גם: חוקרים מוכיחים שוב: קנאביס מרפא סרטן

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר