טוען...

מחקר חדש: עישון גראס לא פוגע באינטילגנציה של צעירים

בניגוד לטענות המתנגדים מחקר חדש שנערך בקרב אלפי זוגות תאומים בארה”ב, מאשר כי קנאביס לא גורם לפגיעה ברמות ה-IQ, האינטילגנציה או ביכולות התפקוד המוחי של בני נוער וצעירים. “פגיעה ב-IQ שנגרמת מקנאביס אינה סבירה כלל,” טוענים החוקרים.

אחרי שכל הטיעונים על פסיכוזות, התאבדויות, תאונות ומוות הנגרמים כתוצאה מעישון קנאביס לכאורה, הופרכו על ידי מדע ומחקרים, גם הטיעון האחרון בארסנל המיתוסים נגד השימוש בקנאביס – זה הנוגע דווקא לבני נוער – נופל שוב. רק לפני שבועיים מצא מחקר ששימוש בקנאביס לא פוגע ב-IQ של בני נוער וצעירים, ומחקר חדש ומקיף נוסף מציע כעת תוצאות זהות.

במחקר החדש, שפורסם בשבוע שעבר (ד’) ונערך בקרב אלפי זוגות תאומים, נמצא פעם נוספת כי צריכת קנאביס אינה גורמת לפגיעה באיי.קיו (IQ) או לירידה באינטילגנציה אצל צעירים ובני נוער.

צעיר מעשן מריחואנה
תוצאות המחקר מראות: קנאביס לא פוגע ב-IQ

את המחקר החדש ערכו חוקרים מאוניברסיטאות דרום קליפורניה ומינסוטה והשתתפו בו 3,000 זוגות תאומים מכל רחבי ארה”ב, שנבדקו ב-2 מבחני IQ שונים במהלך 20 השנים הראשונות של חייהם – בפעם הראשונה בין גילאי 9 עד 11 ובפעם השנייה בין גילאי 17 עד 20. בנוסף הנבדקים נתבקשו לדווח על השימוש שלהם במריחואנה לאורך השנים בעצמם.

התוצאות הראו שלמרות שרמות ה-IQ של אלו שעישנו קנאביס ירדו בממוצע ב-4 נקודות במהלך השנים, רמות ה-IQ של אלו שלא עישנו כלל ירדו באופן זהה. הירידה ברמות ה-IQ נבעה לדברי החוקרים משילוב של גורמים אישיים, משפחתיים וסביבתיים ובסיכום המחקר נקבע כי אין הוכחה שתומכת בכך שקנאביס גורם לפגיעה שכזו.

“נתוני המחקר מהווים אינדיקציה כי פגיעה ב-IQ שנגרמת מקנאביס אינה סבירה כלל,” אמרה קלייר מוקרייז (Claire Mokryz), אחת החוקרות, למגזין המדע ‘Science Mag’.

“ממצאינו מביאים אותנו לחשוב שה’גורם האחר’ שקשור להבדלים בין התאומים קשור לסביבתם המשותפת,” מסר המדען הראשי במחקר, ד”ר ניקולאס ג’קסון (Nicholas Jackson) “גורם זה קשור לסביבה הביתית, לסביבה בבית הספר וכן למעגל החברים של הצעירים.”

http://www.pnas.org/content/suppl/2016/01/13/1516648113.DCSupplemental/pnas.201516648SI.pdf

ראו עוד:
תאומות נאו-נאציות לשעבר: “בזכות המריחואנה שינינו את דרכנו”
לא, מריחואנה לא גורמת לנזק מוחי
צרכני קנאביס סובלים פחות ממיגרנות וכאבי ראש

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר