טוען...

מחקר חדש מגלה לראשונה את אופן ייצור הקנבינואידים בקנאביס

חוקרים מאוניברסיטת ססקצ’ואן בארה”ב הודיעו כי הצליחו לראשונה לגלות את התהליך הכימי אותו עובר צמח הקנאביס בכדי להפיק את החומרים הפעילים הנקראים קנבינואידים ובכך פרצו את הדרך לפיתוח והפקת תרופות מבוססות קנאביס וכן למטרות תעשייה שונות כגון טקסטיל, פלסטיק, נייר ועוד.

את המחקר ערך ג’ון פייג’, פרופסור לביולוגיה באוניברסיטת ססקצ’ואן, שהסביר כי הגילוי של שני אנזימים הנקראים hexanoyl-CoA synthetase ו- olivetolic acid cyclase (OAC) הוא פריצת דרך ראשונה מסוגה אשר מעולם לא נמצאה לפני כן בצמחים.

טריכומים על פרח קנאביס
טריכומים – שערות דקיקות על פרחי צמח הקנאביס הנקבי אשר מכילות את הקנבינואידים

קנאביס הופק במשך מאות ואלפי שנים לאורך ההיסטוריה לצורך מגוון תוצרים כגון מזון, בדים, תרופות וכמובן – הנאה. הקנבינואידים בקנאביס, כמו ה-THC למשל, מיוצרים על ידי הצמח ונמצאים בתוך הטריכומים (מין שערות שקופות) הגדלים על הפרחים של צמח הקנאביס הנקבי ומהווים “מפעל כימיקלים” של ממש. החוקרים עקבו אחר תהליך ההתפתחות של הטריכומים ולראשונה הצליחו לזהות את הדרך בה נוצרים הקנבינואידים.

“כעת כשאנו יודעים לזהות את הדרך בה מופקים הקנבינואידים, ביכולתינו לפתח דרכים להפקת קנבינואידים באופן מלאכותי, אשר יכולים להוות תחליף יעיל יותר לקנבינואידים הסינטטיים המופקים היום על ידי תעשיית התרופות לצורך פיתוח תרופות כמו מרינול למשל”, אמר פייג’.

ישנם יותר ממאה סוגים של קנבינואידים שונים המוכרים היום למדע, אך רק מעטים מהם נחקרו לעומק. THC הוא אחד מהם וזה שגורם להשפעה פסיכואקטיבית (המכונה “סאטלה”). ל-THC סגולות רפואיות חשובות התורמות להקלה על כאבים, הפחתת בחילות והגברת התיאבון.

פייג’ הסביר עוד כי הגילוי החדש של תהליך התפתחות הקנבינואידים יכול לעזור גם לספקי הקנאביס הרפואי בכך שכעת יוכלו המגדלים לשלוט בכמויות הקנבינואידים בצמח ו”לשחק” עם רמות הקנבינואידים כך שיתאימו למחלות ובעיות בריאותיות שונות.

בישראל ישנם כמעט 10,000 מטופלים אשר להם רשיון ממשרד הבריאות לצריכת קנאביס רפואי ונהנים מסגולותיו המוכחות של הצמח.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר