מחקר חדש בודק: כמה זה ג'וינט?

כמה THC זה ג'וינט? במחקר ראשון מסוגו ייקבעו חוקרים מספרד מדד אחיד של טטראהידרוקנאבינול שיהווה "מנה" של ג'וינט, על פיה ניתן יהיה למדוד טיפול בחולים ולעקוב אחר הכמויות הנצרכות.

עד היום, אחרי אלפי שנות שימוש בצמח, טרם נקבע מדד המהווה "מנה" של קנאביס כפי שישנו בכל חומר אחר המשמש לטיפול. כשאדם טוען כי הוא עישן "ארבעה ג'וינטים היום", אין לדעת כמה זה בדיוק אותם ארבעה ג'וינטים.

כעת, במחקר ראשון מסוגו, מתכוונים חוקרים מברצלונה, ספרד, לקבוע מדד אחיד וקבוע של צריכת קנאביס, על פיו, הם מקווים, יסופק הקנאביס הרפואי לחולים ומטופלים בספרד וכן יעזור בהערכה וזיהוי מוקדם של "צריכה מסוכנת".

מטרת המחקר, אשר ממומן על ידי משרד הבריאות הספרדי בעלות של 82,890 יורו, היא למדוד מספר קבוע של מיליגרם THC על פיו תיקבע 'יחידת מידה' אחידה לטיפול. יחידת מידה זו "תאפשר לרופאים לבדוק ולעקוב אחר רמת השימוש של המטופלים שלהם ולשפר את אחוזי הזיהוי המוקדם של שימוש מסוכן בחומר," מסביר ד"ר אנטוני גואל, מנהל המחקר ומומחה להתמכרויות במקצועו.

המחקר (PDF), שצפוי להיערך במשך שנה שלמה, מורכב משלושה שלבים. בשלב הראשון אספו החוקרים נתונים ממחקרים, דוגמאות וסקרים קודמים וסיכמו אותם לכדי ממצאים. בשלב השני, שצפוי להתחיל בימים אלו ממש, יסקרו החוקרים ויראיינו צרכני קנאביס מקהלים ואוכלוסיות שונות ביניהן סטונדטים, צרכני פנאי, אנשי לילה, חולים, מטופלים וכמובן את חברי מועדוני הקנאביס של ברצלונה.

אנטוני גואל
ד"ר אנטוני גואל

בחלק השלישי והאחרון של המחקר ירכזו החוקרים את הממצאים משני השלבים הראשונים ובסיומו הם מקווים כאמור להגיע למדד תקני קבוע. "המדד שייקבע במחקר יהיה התקן הרשמי של ספרד ובהמשך עשוי להתפשט לאירופה כולה," אמר ד"ר גואל.

"עד היום איש לא קבע סטנדרט לכמות של THC בג'וינט," הוסיף, "המדד היחיד הנמצא בשימוש הוא של 'כמה גרמים או ג'וינטים אתה מעשן ביום'. כשזה נוגע לטיפול, מדובר במידע חסר בלשון המעטה."

על פי הדיווח בספרד מתכוונים החוקרים לסיים את המחקר ולקבוע את יחידת המידה עד סוף שנת 2015.

http://www.pnsd.msssi.gob.es/Categoria3/inifd/pdf/2013-Gual.pdf

ראו עוד:
איך לגלגל ג'וינט
כמה THC יש בחשיש שלכם?
שיטה חדשה לצריכת קנאביס: מדבקות THC
הידעת? אדוויל ונורופן עלולים לגרום לבדיקת THC חיובית

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט