מחקר: זרעי המפ מסייעים בהורדת לחץ דם

שילוב זרעי המפ בתזונה היומית יכול לסייע בהורדת לחץ דם גבוה ואף למנוע את עליית לחץ הדם לחלוטין. “חלבון המפ הוכח כמסייע להורדת לחץ דם באופן ישיר והן כטיפול מונע לטווח הארוך,” כתבו החוקרים בסיכום תוצאות מחקר.

עושה טוב בלב: מחקר חושף סגולה רפואית נוספת של זרעי המפ, אשר ידועים כמזון-על ובאופן כללי תורמים לבריאות. מתוצאות המחקר עולה כי החלבון המופק מזרעי המפ מסייע בהורדת לחץ הדם ואף עשוי למנוע הישנות של התופעה.

אברהם טי. גירג'י
אברהם טי. גירג’י

המחקר, שנערך על ידי צוות חוקרים בראשותו של המדען אברהם טי. גירג’י מהאוניברסיטה החקלאית ‘מאקורדי’ שבקניה, בדק את הקשר בין צריכה של חלבון המפ (HMH) לבין שינוי ברמת לחץ הדם בגופם של עכברי מעבדה.

מהלך הניסוי

במהלך הניסוי, נבדקו שתי קבוצות שונות של עכברים, כולם בעלי נטייה מולדת ללחץ דם גבוה, עבור שתי מטרות שונות:

בקבוצה הראשונה שהורכבה מעכברים בוגרים נבדק החלבון כטיפול ישיר להורדה מיידית של לחץ הדם, ואילו בקבוצה השנייה שהורכבה מעכברים צעירים, נבדק החלבון בתור טיפול אפשרי לטווח הארוך שימנע מראש את עליית לחץ הדם.

העכברים ניזונו מתערובת הכוללת ריכוזים שונים של חלבון המפ, בין 0.5% ל-1%, כאשר החוקרים מנטרים את תכיפות אירועי העלייה בלחץ הדם בקרב שתי הקבוצות במקביל.

לאחר 4 שבועות של ניסוי שוחררה הקבוצה הראשונה ואילו השנייה נותרה ל-4 שבועות נוספים כדי לבדוק האם הארכת משך הזמן בו מהווה חלבון ההמפ חלק מהתזונה היומית, תוכל לסייע במניעה גורפת של התופעה בעתיד.

זרעי המפ – מסייעים בהורדת לחץ דם

כבר מיום התחלת הניסוי נרשמו ירידות קבועות במספר מקרי העלייה בלחץ הדם בקרב העכברים בשתי הקבוצות, אשר הגיעו בשיאן עד21% פחות.

מלבד הסיוע המיידי בהורדת לחץ הדם אצל כל העכברים, גם אצל קבוצת העברים הצעירים שנבדקו במשך 8 שבועות רצופים נמצא כי הכללתו של חלבון ההמפ בתזונה לטווח הארוך מסייע לשמור על לחץ דם נמוך לאורך זמן.

“חלבון המפ הוכח כמסייע להורדת לחץ דם באופן ישיר והן כטיפול מונע לטווח הארוך,” סיכמו החוקרים.

ראו גם:
מחקר ישראלי: קנאביס מגן על המוח והלב
הממשל האמריקני מודה: מריחואנה הורגת סרטן
התרופה להשמנה? גלולת הרזיה מקנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר