מחקר הארוורד: קנאביס לא גורם לסכיזופרניה

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת הארוורד המכובדת מבטל עוד אחד מטיעוני המתנגדים לקנאביס. על פי המחקר לא נמצא כל קשר בין שימוש במריחואנה להתפתחות של סכיזופרניה.

על אף הטיעונים הנשמעים מצד המתנגדים לקנאביס, שימוש במריחואנה לא גורם לסכיזופרניה – כך מצא מחקר חדש שנערך באוניברסיטת הארוורד היוקרתית.

במחקר, שנערך במימון של ארגון הבריאות האמריקני (NIDA) ופורסם בשבוע שעבר בירחון מחקר הסכיזופרניה, מצאו החוקרים כי הגורם העיקרי המשפיע על התפתחות של סכיזופרניה הוא המטען הגנטי וכי שימוש בקנאביס אינו מגביר את הסיכון ללקות במחלה.

“לסיכום מצאנו שקנאביס בעצמו אינו גורם לפסיכוזה,” נכתב בתוצאות המחקר. “למרות שקנאביס עשוי לשנות את חומרת המחלה ותוצאותיה, לא נמצאה במחקר עדות לכך שקנאביס יכול לגרום לפסיכוזה.”

לין דליסי
לין דליסי, מנהלת המחקר

צוות המחקר, בראשות לין גליסי, פרופסור לפסיכיאטריה מבית הספר לרפואה של אונ’ הארוורד, השוו את ההיסטוריה המשפחתית של 108 חולי סכיזופרניה ושל 171 אנשים שלא סובלים מסכיזופרניה – זאת במטרה לבחון האם שימוש בקנאביס היווה גורם כלשהו בהתפתחות המחלה.

על פי הממצאים, היסטוריה של סכיזופרניה במשפחה מגבירה את הסיכון ללקות במחלה, בלי קשר לשאלה האם בן המשפחה השתמש בקנאביס או לא. “אין זה סביר שקנאביס יגרום לסכיזופרניה,” סיכמו החוקרים.

הצוות התייחס גם לרכיבי הקנאביס עצמם ואמר כי “כמות ה-THC עשויה לעורר דאגה מסויימת, בעוד CBD הוא מרכיב שדווקא יכול להועיל לטיפול בסכיזופרניה.”

ואכן כך, במחקר שפורסם בספטמבר 2012 נמצא כי לא רק שקנאביס אינו גורם לסכיזופרניה, הוא דווקא תורם לטיפול במחלה. ראו: קנאביס עוזר לטיפול בסכיזופרניה

צפו בדבריו של סגן מנהל בי”ח אברבנאל, ד”ר מוטי משיח, שהסביר את העניין בבירור:

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר