מחירון: כמה עולה גרם מריחואנה בארה”ב?

מחירון הקנאביס של ארה”ב מראה כי הקנאביס הזול ביותר, נמצא – הפתעה – במדינות בהן חלה לגליזציה מלאה. עוד נמצא כי גם במדינה בה המחירים הגבוהים ביותר, נהנים הצרכנים מעלות נמוכה ביחס למה שצרכני הקנאביס בישראל משלמים

כאשר מדברים על מוצר צריכה כלשהו, קנאביס לשם העניין, המחיר בשוק הוא בהחלט גורם מרכזי מאד, בעיקר אם אתם מתכוונים לצרוך הרבה ממה שקניתם. האתר Priceofweed מתפקד בתור “מחירון” לשוק הקנאביס האמריקני והוא מכיל בתוכו עשרות אלפי דיווחי משתמשים המכילים נתונים לגבי סחר חוקי במריחואנה, וכמעט פי שתיים נתונים על סחר מחוץ לחוק. מתוך כל הררי המידע, מתגלה תמונה ברורה – היכן שהקנאביס חוקי, הוא בהכרח זול יותר.

כמו בכל שוק של היצע וביקוש. ברגע שסחר בקנאביס הוא פעולה בלתי חוקית שנעשית בצללים, המחירים יהיו על פיו רצונו של הדילר המקומי (בתרגום לעברית, 100 שקלים לגרם ומעלה) אשר לוקח לעצמו בחשבון את הסכנה הטמונה במקצוע. הגישה לקנאביס מוגבלת ביותר וחייבים להכיר איזה חבר של חבר כדי להתארגן, ולכן המחירים נשארים גבוהים ואף עולים בימי “יובש” ובתקופות המלוות תפיסות משטרתיות גדולות.

קנאביס לא חוקי - עולה ביוקר
קנאביס לא חוקי – עולה ביוקר

בארה”ב, בה מספר מדינות כבר פועלות במתכונת של לגליזציה מלאה, תוכלו לקנות 28 גרם (אונקייה) של קנאביס איכותי במחיר ממוצע של 324 דולר (1,200 שקלים ביום בינוני), כלומר כ-43 שקלים לגרם, בערך חצי ופחות מזה מהמחיר הממוצע בארץ. גם במקומות בהם הקנאביס אינו חוקי, מחירי הרחוב יורדים בשל ההיצע, אך תמיד נשארים גבוהים יותר, בשל הסיבות שכבר מנינו.

כעת, בדיקה שנערכה על ידי מגזין ‘פורבס’, מראה כי צרכן קנאביס שצורך בממוצע 28 גרם בחודש, יכול לעבור מפיטסבורג לפורטלנד ולחסוך מספיק כסף כדי לשלם על חבילת פרימיום שנתית ל-VOD, או על 58 כרטיסים לסרט.

מחירי מריחואנה באמריקה
המחירון המלא

המחיר הממוצע לאונקייה במדינות וושינגטון, אורגון, קולורדו ואלסקה נשאר מתחת לרף 300 דולרים, כמעט 10% מתחת לממוצע הארצי. שוק הקנאביס החוקי יוצר אווירה קפיטליסטית-תחרותית וגורם לכולם לפרסם שלטי מבצע ולצאת בהנחות מיוחדות כדי לשמר לקוחות. מגוון הזנים בחנויות רק עולה בהתמדה, והצרכנים הם אלו שמרוויחים, תוך כדי שהמדינה גורפת מיליונים לקופה הציבורית. בסופו של דבר, חלק מהקופה הציבורית מושקע בחזרה בפיתוח שוק הקנאביס עצמו, וחוזר חלילה.

אז איפה הכי זול לקנות קנאביס בארה”ב? למרות הרעש התקשורתי סביב מדינת קולורדו ותרבות הקנאביס הענפה שפרחה בה, דווקא במדינת אורגון תוכלו למצוא את הקנאביס האיכותי הזול ביותר, בהרבה. תמורת 240 דולרים (920 ש”ח), תוכלו לקבל אונקייה שלמה וריחנית של קנאביס באיכות גבוהה (כ-32 ש”ח לגרם), לשלם שליש מתחת למחיר הממוצע ולהרגיש שקיבלתם הנחה לחברים.

ומאיפה כדאי לכם ולארנק שלכם להתרחק? במדינת דקוטה הצפונית, “שיאנית השכר” של המחירון, הקנאביס עולה כמעט כפול מאשר באורגון (סחר מחוץ לחוק), כאשר המחיר הממוצע עומד עד 387 דולר לאונקייה, שהם בערך 52 שקלים לגרם, שהם עדיין בגדר צרות של עשירים לעומת מה שאנחנו בארץ ישראל נאלצים להתמודד עמו.

דקוטה הצפונית - בשביל נוף אולי שווה לשלם כפול
דקוטה הצפונית – בשביל נוף כזה, שווה לשלם כפול

ראו עוד:
מחירי קנאביס וחשיש בישראל
מחירי המריחואנה והחשיש במדינות העולם

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר