מחאה עם ביצים: סגר עצמו בתוך כלוב וגידל המפ מול הבית הלבן

דייויד ברונר, מנכ”ל בחברת סבונים אורגניים, החליט להפגין למען שחרור הצמח בצורה מקורית במיוחד – הוא בנה כלוב ברזל, שם אותו מול הבית הלבן והסתגר בתוכו יחד עם צמחי המפ אותם גידל.

“צמחי ההמפ שאני מגדל כאן מיועדים להפוך לשמן קנאביס שאינו גורם לתחושת ‘סוטול’, אבל למרות זאת, הממשל קובע שאני מחזיק כרגע בערך 5 ק”ג של סם מסוכן מסוג מריחואנה,” אמר ברונר לעיתונאים.

שוטרים שהגיעו למקום ניסו לפתוח את הכלוב ולעצור את ברונר אך זה נעל את עצמו עם שרשרת ברזל חזקה ולא היה מוכן לפתוח את המנעול. צוות של כיבוי אש הגיע לבית הלבן וחתך את כלוב הברזל בעזרת מסור. ברונר נלקח למעצר והואשם בהחזקה של מריחואנה והפרעה לסדר הציבורי.

דייויד ברונר נעצר
דייויד ברונר נעצר
דייויד ברונר בתוך הכלוב
דייויד ברונר בתוך הכלוב
ברונר מגיע לבית הלבן
ברונר מגיע לבית הלבן
ברונר נכנס לכלוב
ברונר נכנס לכלוב
מתחיל לטפל בצמחים
מתחיל לטפל בצמחים
מתדיין עם שוטרים
מתדיין עם שוטרים
ממשיך להתעסק בשלו...
ממשיך להתעסק בשלו…
צמחי המפ מול הבית הלבן
צמחי המפ מול הבית הלבן

המפ הוא זן של צמח הקנאביס אשר מכיל כמויות מזעריות בלבד של THC (החומר הפעיל הגורם ל”היי”) וכזה שיכול לשמש – ואף שימש בפועל עד שנות ה-30 – להפקת מגוון רחב של מוצרים תעשייתיים כגון דלק, בטון, טקסטיל, נייר, פלסטיק, מזון ועוד. לדוגמה, שמן המופק מזרעי המפ מכיל כמויות גדולות במיוחד של אומגה 3 היעילה ובריאה לגוף האדם.

אף על פי שהצמח אינו גורם לאפקט משכר, גם הוא נכלל בפקודת הסמים המסוכנים ואסור לגידול, צריכה או מכירה. עובדה זו מחזקת את הטענה שהסיבה לאי-חוקיותו של הקנאביס הינה פוליטית-כלכלית ולא משום הגנה על טובת האזרחים.

קיראו עוד: המפ – קנאביס תעשייתי
קיראו עוד: למה קנאביס לא חוקי בעצם?

ברונר, שחברת הסבונים האורגניים שלו משתמשת בשמן המפ בחלק ממוצריה, החזיק במגפון וקרא לנשיא אובמה להעביר חוק שיתיר גידול ושימוש בהמפ למטרות תעשייתיות. “החלטתי למחות באופן קיצוני כזה אחרי שעצומה של 28,000 חתימות לא הצליחה להזיז כלום,” אמר ברונר. “אני מקווה שהמעשה שלי יקדם את הנושא.”

צפו בברונר בתוך הכלוב לפני שנעצר:

ראו עוד: אופרת הסבון של ד”ר ברונר

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר