מורה מואשם שהסכים לתלמידים לעשן קנאביס בשיעור

מורה אמריקאי מואשם ב-3 סעיפים של הדחת קטינים לאחר שהסכים לכאורה לתלמידים לעשן קנאביס במהלך השיעור. "פעולות כאלו של יחידים מטילות צל רע על הקבלה של צמח הקנאביס בחברה," קבעו אפילו פעילי הלגליזציה בארה"ב.

https://www.youtube.com/watch?v=44k-NjjCQ1g

אנתוני ליוזי (Anthony Leuzzi), מורה בבית ספר תיכון לתלמידים מתקשים במחוז הנריקו שבמדינת וירג'יניה, ארה"ב, מואשם שהסכים לתלמידים לעשן קנאביס במהלך השיעור אותו העביר, כך על פי הדיווח.

אנתוני ליוזי - מורה מארה"ב המואשם כי הסכים לתלמידים לעשן קנאביס בשיעור
אנתוני ליוזי – מורה מארה"ב המואשם כי הסכים לתלמידים לעשן קנאביס בשיעור

החקירה בנושא נפתחה בחודש שעבר לאחר שפקידים בבית הספר הודיעו לרשויות כי ישנם תלמידים שהודו בעישון קנאביס במהלך השיעורים שמעביר המורה.

כעת מואשם ליוזי ב-3 סעיפים של הדחת קטינים לביצוע עבירה (CDM), והוא עלול אף לבלות מספר חודשים במאסר אם ימצא אשם בכל הסעיפים.

לפי הפרטים שמסרה דוברת בתי הספר המחוזית אנדי ג'נקס (Andy Jenks), החשוד הוא למעשה מורה לשעבר, מאחר והוא אינו מועסק יותר במערכת החינוך במחוז.

ג'נקס סירבה להגיב או למסור מידע נוסף בנושא, מאחר והפרשה הרגישה נמצאת כעת בהליכים משפטיים. משפטו של ליוזי ייערך בחודש מאי ועד אז הוא סירב להגיב בעצמו לפרסומים.

"פעילי לגליזציה דופקים את הראש בקיר"

למרות שמחקרים רבים מראים כי שימוש בקנאביס בקרב צעירים אינו גורם לנזק עתידי, אינו פוגע בתאי המוח או מוריד את רמת האינטיליגנציה, ובוודאי שאינו מסוכן כמו אלכוהול, קולות רבים בקהילה המקומית קוראים להרשעתו של המורה, מאשימים אותו בחוסר אחריות ואפילו "בהרס חייהם" של התלמידים.

מבין הקולות הרבים הקוראים להרשעתו של ליוזי, ניתן למצוא לא רק מתנגדי קנאביס, אלא גם חלק מתומכי הלגליזציה הפעילים ביותר.

כמה מאתרי הקנאביס בארה"ב קוראים למורה המואשם "בושה לצרכני הקנאביס ככלל" ומאשימים אותו בהרס שמם הטוב של הפעילים והצמח.

"פעולות כאלו של יחידים מטילות צל רע על הקבלה של צמח הקנאביס בחברה," נכתס באחד הפוסטים שפורסמו בנושא. "פעילים רבים רחבי וירג'יניה ואפילו ברחבי כל היבשת דופקים עכשיו את הראש בקיר, ומקללים על מכשול חדש שצץ בדרך ללגליזציה."

ראו עוד:
הפתעה: רובנו מעשנים קנאביס באופן שגוי
קנאביס מסייע בהתמודדות עם חרם ונידוי חברתי
תופעה בקולורדו: תלמידים מעשנים קנאביס בשיעור

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט