מדוע ליצמן ממליץ לרכוש קנאביס דווקא ברשת סופר פארם

בתשובה לפניית מטופל מפנה סגן שר הבריאות לרכוש קנאביס רפואי דווקא ברשת "סופר-פארם" ולא בבתי מרקחת אחרים, זאת לדבריו על בסיס המלצה שקיבל מהיחידה לקנאביס רפואי המנוהלת על ידי יובל לנדשפט שעבד בעבר באותה הרשת.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ממליץ במכתב רשמי למאיר, מטופל חולה פוליו בן 53 מדרום הארץ, לרכוש קנאביס רפואי דווקא מרשת “סופר-פארם”, ולא מבתי מרקחת מתחרים או חברות המספקות שירותי שינוע ומשלוח קנאביס עד הבית.

את המלצתו לרכוש קנאביס רפואי דווקא מסופר-פארם מבסס ליצמן לטענתו על מידע שנמסר לו על ידי היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (יק”ר), בראשה עומד הרוקח יובל לנדשפט, שניהל בעבר את אחד מסניפי הרשת.

יעקב ליצמן על רקע בית מרקחת סופר-פארם (צילום: הדס פרוש, פלאש90)
מדוע ליצמן ממליץ לרכוש קנאביס דווקא ברשת סופר-פארם? (צילום: הדס פרוש, פלאש90)

המלצה זו של ליצמן ולנדשפט לרכוש קנאביס דווקא מרשת “סופר פארם” נשלחה יממה בלבד לאחר הצהרת משרד הבריאות על כך ש”מר לנדשפט מכחיש כל קשר עסקי עם חברת ‘סופר פארם’” וכי “עסקיו עם החברה תמו לפני תפקידו כמנהל היק”ר.”

בפנייתו של מאיר, המטופל, אל לשכת ליצמן, הוא אמנם כן הזכיר את חברת “סופר פארם” ותיאר כיצד אינו מצליח לאתר קנאביס באחד מסניפיה, אך הוא ציין גם בתי מרקחת אחרים, פרטיים, שאינם שייכים לרשת הגדולה.

כך כתב המטופל אל ליצמן: “נסעתי לסופר פארם בשעה 10:00 בבוקר לאחר שלא ענו לטלפונים, שם אמרו לי שהרוקח מגיע רק בשעה 16:00 אחה”צ, אז נסעתי לבית מרקחת ‘הנגב’ (פרטי) אבל לא היה להם את מה שיש לי במרשם. חזרתי בשעה 16:00 לסופר פארם ואז נאמר לי שאין מה שרשום במרשם. למה בכל הדרום יש רק 3 מקומות למימוש המרשם?”

בתשובה למטופל כתב ליצמן כי “בירור פנייתך נעשה ע”י היחידה לקנאביס במשרד הבריאות (ולפיה) סופרפארם מחזיקים מוקד שמאפשר לדעת איפה יש איזה מוצר”. אל ההודעה ליצמן אף צירף קישור המפנה ישירות אל אתר האינטרנט הפרטי של החברה.

ליצמן ממליץ לקנות קנאביס דווקא ברשת סופר פארם
ליצמן ממליץ לקנות קנאביס דווקא ברשת סופר פארם (התמונה מתוך פורום קנאביס)

אז מדוע ליצמן ממליץ דווקא על חברה אחת – זו שלכאורה אף קיבלה יתרון מסחרי ממנהל היק”ר לנדשפט כשהיתה הראשונה והבלעדית כמעט שזכתה להשתתף במשך שנה בפיילוט שקדם לרפורמה – ולא על חברה אחרת?

בתשובה לפניית מגזין קנאביס טוען ליצמן כי לא מדובר בהפרה כלשהי של החוק וכי הסיבה להמלצתו דווקא על רשת סופר פארם ולא על המתחרות היא מכיוון שסופר פארם היא לטענתו היחידה שמספקת שירות לקוחות בהודעות SMS או וואטסאפ. 

הסבר זה של ליצמן עלול ככל הנראה להיות שגוי, שכן ישנם גם בתי מרקחת, מפעלים ושירותי שינוע אחרים בתחום הקנאביס הרפואי, המספקים שירות כזה בדיוק – חלקן לטענתן עושות זאת אף לפני שסופר פארם החלה לספק שירות שכזה.

מלשכת סגן השר נמסר בתגובה לפניית מגזין קנאביס כי ״ליצמן אינו ממליץ על חברה מסויימת. מבחינה טכנית סופר-פארם היחידה שמפעילה מוקד הודעות בה אפשר לקבל תשובה איפה יש מוצר מסויים באמצעות הודעה כתובה”. 

משרד הבריאות בחר שלא להגיב לידיעה זו. 

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר