איך להכין שמן ריק סימפסון (RSO)

שמן הקנאביס המפורסם של ריק סימפסון, המכונה ‘שמן RSO’, נמצא כתרופה למספר סוגי סרטן אגרסיביים וכן לטיפול בגידולים מסוגים שונים. אבל איך מכינים את הזמן וכמה ממנו צריך לקחת כל יום? המתכון המקורי של ריק סימפסון – המדריך המלא.

ריק סימפסון עם מזרק שמן קנאביס RSO
ריק סימפסון עם מזרק מלא בשמן RSO

שמן הקנאביס המפורסם של ריק סימפסון המכונה RSO, שהן ראשי התיבות של Rick Simpson Oil, נמצא כתרופה אפשרית לסרטן, זאת לאחר שסימפסון, שסבל מהמחלה הנוראה בעצמו, הצליח לטפל בעצמו בעזרת השמן ולנצח את המחלה.

סיפורו של השמן המופלא הוצג בסרטו התיעודי של סימפסון ‘הבריחה מהתרופה‘ שיצא לאור בשנת 2008 – ומאז צפו בו מיליונים בכל רחבי העולם.

RSO – שמן הקנאביס של ריק סימפסון

לפני שנתיים הודו לראשונה רופאים מומחים כי אכן השמן המיוחד מסוגל להרוג תאים סרטניים. עד היום טיפל סימפסון בהצלחה ביותר מ-5,000 חולים בעזרת השמן. באפריל האחרון כבר הודתה גם הרשות האמריקנית למלחמה בסמים כי קנאביס עשוי להוות תרופה לסרטן, קביעה שאושרה 4 חודשים לאחר מכן גם על ידי המכון האמריקני לחקר הסרטן.

בישראל אוסר משרד הבריאות על הפקת השמן לחולים – גם לאלו החולים בסרטן. הסיבה לכך היא שהשמן מכיל כמויות גבוהות במיוחד של THC ובמשרד הבריאות חוששים מ”זליגה” של החומר לשוק החופשי. עם זאת ישנם מספר מקומות ואנשים בארץ, אפילו רופאים, שיוכלו לעזור לכל מטופל שיחפוץ בכך להכין את השמן בעצמם. כמובן שעל המטופל להביא את אספקת הקנאביס החודשית שלו – 50 גרם לפחות – ולהכין את המיצוי יחד עם המדריך.

כמובן שכמו כל מוצר אחר, ניתן גם לרכוש את השמן ברשת במחירים הנעים בין 100 ל-240 דולר לשמן THC, ובין 170 עד 450 דולר לשמן CBD, אבל יש לבדוק היטב מה מותר ומה אסור לייבא למדינה בה אנו נמצאים ולמי שתוהה – בישראל הדבר אינו חוקי. אמנם בכל יום נכנסות עשרות אם לא מאות חבילות המכילות דברים בלתי חוקיים, הרי שיש לקחת את הנתון הזה בחשבון.

גם זה בטח יעניין אותך

מי שאינו מחזיק ברשיון והצליח להתארגן על כמות נכבדה של קנאביס, או מי שמחזיק ברשיון קנאביס רפואי ורוצה לנסות ולהמיר את אספקת הקנאביס החודשית שלו למען הפקת שמן ריק סימפסון, יכול גם כמובן להכין אותו בעצמו (לא להתבלבל עם שמן קנאביס לבישול).

שמן הקנאביס של ריק סימפסון - תרופה לסרטן
שמן הקנאביס של ריק סימפסון – תרופה לסרטן

* עדכון: גרסה נוספת להכנת שמן RSO כאן.

מתכון שמן RSO

מצרכים לשמן קנאביס RSO

 • 8 גרם מריחואנה נקייה ללא ענפים ועלים מיותרים – לכל גרם של מוצר סופי (המתכון המקורי דורש 450 גרם מריחואנה להכנת 60 גרם של שמן). במקור מוכן השמן מזני אינדיקה הידועים בהשפעתם המרגיעה, אך תוכלו להכין אותו גם מזני סאטיבה שונים.
 • כמות גדולה של תמיסת אלכוהול מרוכזת -איזופרופנול (isopropanol) לשתייה או אלכוהול רפואי בריכוז של 98% ומעלה – התמיסה אמורה לכסות לגמרי את כל הפרחים בתוך הדלי.
 • דלי פלסטיק גדול, כמו דלי צבע למשל
 • מכל פלסטיק גדול נוסף (מיכל משרדי של מים מינרליים מצוין למטרה)
 • גריינדר (מטחנת תבלינים)
 • משפך
 • מקל גדול שישמש לכתישה וערבוב התערובת
 • כירה חשמלית
 • סיר רגיל לטיגון (מומלץ להשתמש בסיר אורז)
 • נייר סינון או פילטר קפה
 • מאוורר
 • פינג’ן או סיר קטן
 • מזרקים גדולים לאחסון השמן המוכן

צפו: תהליך ההכנה של השמן

הכנת שמן ריק סימפסון

1. טחנו את התפרחת בגריינדר (גורס) ושפכו אותה לתוך הדלי. כמובן שאם תבחרו להכין כמות קטנה של שמן תוכלו להשתמש במכל קטן יותר.

2. שפכו מעט מתמיסת האלכוהול כך שתכסה את תחתית הדלי, והתחילו לכתוש ולמעוך את גרגירי התפרחת בתוך התמיסה במשך כשתי דקות.

3. הוסיפו את שאר התמיסה כך שתכסה לחלוטין את הפרחים והמשיכו לכתוש ולערבב במשך 3 דקות נוספות כדי שה-THC ייספג במלואו בתמיסה.

כתשו היטב את התערובת כדי שה-THC ייספג בתמיסה
כתשו היטב את התערובת כדי שה-THC ייספג בתמיסה

4. שפכו את התמיסה המוכנה דרך פילטר הקפה או נייר הסינון, אל תוך מכל הפלסטיק הגדול. בסרטון ניתן לראות כי מכל גדול של מים מינרליים הוא מצוין למטרה.

סינון שמן קנאביס רפואי דרך פילטר קפה
שפכו את התמיסה דרך נייר הסינון אל תוך מכל הפסטיק

שימו לב! – השלב הבא עלול להיות מסוכן מאחר ואדי האלכוהול הם דליקים ביותר ועלולים ליצור פיצוץ או שריפה במגע עם אש גלויה או חום קיצוני. וודאו כי בישול התמיסה מתבצע בחלל פתוח ומאוורר והציבו את המאוורר בסמוך לסיר המתבשל כך שהוא יפזר את האדים המסוכנים הרחק מכם.

5. שפכו את התמיסה (או חלק ממנה אם הכנתם את הכמות המלאה) לתוך הסיר והביאו את התמיסה לרתיחה. בתהליך זה מתאדה כל התמיסה המיותרת. הוסיפו לתמיסה כ-10-12 טיפות מים כדי לסייע באידוי האלכוהול. יש לשים לבשהטמפטורה אינה עולה מעל 140 מעלות צלסיוס, אחרת ה-THC עלול להתחיל להתאדות והשמן יאבד את האפקט שלו.

6. אם בחרתם להשתמש בסיר אורז, הרימו אותו וסובבו אותו מעט בתנועות עדינות לקראת סיום הבישול כדי לסייע בסילוק מוחלט של האדים.

סיר אורז ובתוכו מתבשל שמן קנאביס רפואי
סובבו את הסיר בתנועות עדינות כדי למנוע מהתערובת להתקשות

7. לאחר שנותרתם עם משקע חום וסמיך יחסית, העבירו אותו לתוך הפינג’ן והניחו את הפינג’ן על הכירה החשמלית המחוממת לחום בינוני. בזמן החימום תוכלו לראות בועות המעידות על שאריות מים בתוך השמן. עליכם לחמם את השמן עד שלא יוותרו בועות כלל – תהליך זה עשוי לארוך כמספר שעות ומומלץ לבדוק את התערובת בכל כמה דקות.

שמן קנאביס רפואי מתחמם על כירה חשמלית
חממו את שמן הקנאביס על כירה חשמלית במשך מספר שעות נסופות

8. את התערובת הסופית יש להעביר לתוך המזרקים, אותם יש לאחסן במקום קריר ומוצל עד לזמן השימוש.

מזרק עם שמן קנאביס רפואי
להקלה על השימוש – אחסנו את השמן המוכן במזרקים

טיפול נכון בשמן ריק סימפסון

באתר של סימפסון ‘דמעות עוף החול‘ (שעל פי האגדות מסוגלות לרפא כל מחלה אנושית), מפורט תהליך הטיפול הנכון הכולל צריכה של 60 גרם שמן במשך כ-90 יום.

בתחילת הטיפול מומלץ להתחיל עם 3 מנות יומיות בגודל גרגר אורז, לנטילה בארוחת הבוקר, הצהריים ולפני השינה במשך 4 ימים. יש לציין כי השפעתו של השמן מורגשת רק לאחר כשעה לאחר הצריכה ולכן יש לחכות ולא לצרוך כמות נוספת.

לאחר 4 הימים הראשונים בהם לא מומלץ להגדיל את המינון, יש להכפיל את המינון ל-4 ימים נוספים. אם מתקבלת הרגשה מעיקה של תחושת “היי” יתרה או כל תחושה רעה אחרת יש לשוב למינון הרגיל. אם הכפלת המינון עברה בהצלחה יש להמשיך להכפיל את המינון בכל 4 ימים עד לשיפור המצב הרפואי.

אנשים הנוטלים תרופות ללחץ דם או סוכרתיים המשתמשים באינסולין, צריכים להיזהר מתחושת השיכוך המשמעותית שמביא השימוש בשמן, העלולה לגרור גם ירידה בלחץ הדם ובהרגשת הצורך באינסולין.

ראו עוד:
מדריך להכנת חמאת קנאביס
מתכון להכנת שמן זית קנאביס
צפו: איך להכין ‘דאב’ ב-5 שניות בעזרת מחליק שיער

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר