מה הקשר בין סופר-פארם לחברת קנאביס רפואי חדשה

המיליארדר הישראלי ליאון קופלר, יו”ר תאגיד בתי המרקחת ‘סופר-פארם’, קשור קשר חברי עם בעלים של חברת קנאביס רפואי חדשה בשם IsCann. שמו ותמונתו כבעל תפקיד בחברה הוסרו לאחר בירור.

בחודש אוקטובר 2016 פורסם כי רשת בתי המרקחת הגדולה בישראל, ‘סופר-פארם‘, מתעתדת למכור קנאביס רפואי ומוצריו בתחומי חנויות וסניפי הרשת.

בדיון שנערך בכנסת בשבועות האחרונים אף דיווח מנהל היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות, יובל לנדשפט, כי בימים אלו נערך פיילוט של ‘סופר-פארם’ במסגרתו החברה החלה במכירת קנאביס רפואי.

אותו יובל לנדשפט, שמנהל היום את ענף הקנאביס הרפואי ביד רמה, מחזיק בחברת-בת לשעבר של ‘סופר-פארם’, כפי שחשפנו בשנת 2014.

ליאון קופלר
המיליארדר, יו”ר סופר פארם, ליאון קופלר (צילום: יח”צ)

בבדיקה שערך מגזין קנאביס נמצא שהמיליארדר הישראלי מר ליאון קופלר, יו”ר סופר-פארם, קשור קשר חברי עם בעלים של חברת קנאביס רפואי חדשה בשם IsCann, שאף הגישה וקיבלה ממשרד הבריאות אישור הצטרפות לענף הקנאביס הרפואי.

קופלר הופיע בשמו ותמונתו כיועץ בכיר באתר החברה החדשה, המציגה עצמה בשם “קבוצת הקנאביס של ישראל” (Israeli Cannabis Group), כפי שניתן לראות בצילום המסך הזה:

חברת IsCann - ליאון קופלר
לפני: יו”ר ‘סופר-פארם’ חבר בחברת קנאביס רפואי בשם IsCann

בעקבות הופעת שמו של קופלר באתר חברת IsCann, פנינו לסופר-פארם כדי לברר מה בדיוק הקשר של מייסד רשת בתי המרקחת לחברת הקנאביס החדשה.

בנוסף שאלנו לגבי הסטטוס של הפיילוט המדובר, האם החלו המכירות, מה צפי מחיר הקנאביס הרפואי בבתי המרקחת של החברה ועוד.

סופר-פארם מסרו כי “בימים אלו אנו למדים את הנושא לעומק, על כל היבטיו והשלכותיו, ואכן ישנה כוונה לנפק קנאביס, במידה ויוסרו כל החסמים הרגולטורים”.

“עם זאת,” הוסיפו, “ליאון קופלר איננו קשור בשום מיזם בתחום”.

בזמן שחלף מפנייתנו ועד לקבלת התגובה הרשמית הבוקר (ד’), הוסר שמו של קופלר מאתר חברת הקנאביס הרפואי, כפי שניתן לראות באותו הדף באתר האינטרנט, שכעת נמצא ריק משמות:

חברת IsCann
אחרי: עמוד ‘הצוות שלנו’ באתר IsCann, לאחר חשיפת מעורבותו של יו”ר סופר פארם

ליאון קופלר הוא בנו של מורי קופלר, מייסד רשת סופר-פארם, שהלך בתחילת החודש (נוב’ 17) לעולמו בגיל 93. מורי ז”ל הוא גם המייסד של רשת בתי המרקחת הגדולה בקנדה, Shoppers Drug Mart, שגם היא נכנסה לתחום הקנאביס הרפואי, כפי שדיווחנו בתחילת 2016.

מאתר האינטרנט של IsCann הוסרו בינתיים גם שמותיהם של מנהלי החברה האחרים: אייל מישורי, דורון אברמוביץ’ ופרופ’ גל ריכטר-לוין.

אייל מישורי נחשף לראשונה בשבועות האחרונים כבעל מיזם בתחום הקנאביס הרפואי, עת התארח בתכנית הטלוויזיה ‘מאסטר שף’:

ממשרד הבריאות טרם נתקבלה תגובה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר