מגדלי המריחואנה בלבנון מתכוננים לקציר השנתי

על אף נסיונות הממשלה לעצור את עבודתם, מתכוננים בימים אלו החקלאים הלבנונים לימי קציר המריחואנה השנתיים.

בפעם הראשונה מאז שנת 1992 – כאשר החליטה ממשלת לבנון להרוס את שדות המריחואנה הגדלים במדינה – ייאסף השנה כל יבול הקנאביס באופן מלא. הממשלה החליטה לסגת ממאמציה להילחם בחקלאים בעמק הבקאע לאחר שאלו חסמו כבישים והגיבו בירי כבד בתגובה לכוחות המשטרה שהגיעו לאזור במטרה להרוס את שדות הגידול.

כוחות משטרה עוקרים שתילי מריחואנה בלבנון
כוחות משטרה עוקרים שתילי מריחואנה בלבנון

ההכנות לעימות עם כוחות המשטרה הלבנוניים החלו כבר לפני מספר חודשים, ותוכנננו על ידי החקלאים וכנופיות המבריחים שמאסו בממשלות המתחלפות שממשיכות להתעלם מהבעיות הכלכליות של תושבי האזור.

אבו חוסיין שאמס, חבר באחת הכנופיות הקיצוניות ביותר באזור, לא מהסס לספר על שדות הקנאביס שהוא מגדל ומודה שנטל חלק בעימותים הקשים שהתנהלו באזור. "העוני הקשה באזור מכריח אותנו להסתמך על הקנאביס כמקור ההכנסה העיקרי," אמר שאמס. "עשרה דונם של שתילי מריחואנה נותנים לי בין 15,000$-20,000$ דולר בעונה. רק כך אני יכול להמשיך לכלכל את בני המשפחה."

שאמס הוסיף כי רבים מחבריו בני האזור מרגישים שהפוליטיקאים מנצלים אותם בגלל אינטרסים זרים ועובדה זו היא שהובילה להחלטה לקום ולהתנגד להרס השדות.

"חודשים רבים התכוננו ואיחדנו את כל הגורמים באזור בכדי שנוכל לעמוד כגוף אחד אל מול הפוליטיקאים שמקבלים החלטות בשבילנו." אמר שאמס. "פוליטיקאים אלו והמפלגות שלהם שולטים בכסף הציבורי ושולחים כוחות בטחון שיעצרו את אלו שלא מקבלים את מרותם כדי שייאלצו לבוא ולבקש את רחמיהם."

שאמס תיאר את תהליך קציר המריחואנה – הגבעולים נחתכים מעט מעל השורש ומפוזרים על האדמה למשך כמה ימים לייבוש בשמש. לאחר מכן הם נלקחים למיון במחסנים ייעודיים שם מפרידים את הפרחים מהגבעולים והזרעים.

בהמשך גורסים את הכל יחד לאבקה ועוטפים באריזות אטומות אחרי שמוציאים את כל האוויר מתוכן. הסחורה מועברת לייצוא ביבשה, בים ולפעמים גם באוויר, כאשר בתהליך מעורבים כמובן גורמי בטחון משוחדים. מרבית הסחורה נשלחת לאירופה ורק חלק קטן מתוכה נשאר בלבנון.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט