לרר על בר סימן טוב: "אנליטי מדי, עשה עבודה רעה"

גיא לרר מספר בריאיון ל"7 לילות" על מאבקו להקלה על צרכני ומטופלי קנאביס, ומדוע הקנאביס יהיה כתם על הקריירה של מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר. "נסעתי בישראל ובמושב לידי חצי קילו גראס והמשטרה לא באה, אני מעריך אותם על זה," הוא אומר.

בריאיון מיוחד לידיעות אחרונות, על רקע הצלחת קמפיין 'תעבירו את זה הלאה' שגייס מעל 18 מיליון שקל לטובת חלוקה לנזקקים, מספר המנחה והעיתונאי גיא לרר (רשת 13) על הפיכתו ממגיש פינת-אינטרנט בחדשות השבת, לאקטיביסט המפורסם ביותר בישראל ומי שמצליח לשים מאבקים חברתיים בקדמת הבמה התקשורתית-קפיטליסטית וגם לייצר הצלחות משמעותיות.

בין השאר, לצד סיפורים על נערת הפיתוי שהוזמנה עבורו, עורכת הדין שהכניסה מצלמה נסתרת לבית שלו, המעצר המשפיל שסידר לו סרטון ויראלי, הריב המתוקשר עם רני רהב, מה הוא חושב על ליצמן, והסבר מדוע הוא לא מתכוון להפוך להיות דודו טופז, מספר לרר בריאיון גם על הקמפיינים שהוביל בשנים האחרונות ללגליזציה של קנאביס ולהקלה על מטופלי הקנאביס הרפואי.

"הקנאביס יהיה כתם על הקריירה של בר סימן טוב"

הקמפיינים שהתמקדו בקנאביס הם לטענתו אולי ההישגים הכי גדולים שלו בפעילות הטלוויזיונית, לפחות עד הקמפיין 'תעבירו את זה הלאה'. "מבחינת העוצמה הציבורית ועד הפרויקט הנוכחי, זה היה הדבר שעשה הכי הרבה אפקט כי עכשיו יש הסכמה בין כחול לבן לליכוד ללכת על הלגליזציה," הוא אומר, וניגש לתקוף את האחראים על הרפורמה הכושלת בענף.

"זו עדיין לא הצלחה," הוא מבהיר. "ההצלחה תהיה כשנסיים עם זה. משרד הבריאות כשל באופן מחפיר. היו לי הרבה שעות במשרד הבריאות עם גרוטו וברסי (משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, מ"ק). אלה אנשים מאוד אנליטיים, יותר מדי בשבילי. פיספסו את הסיפור של הקנאביס הרפואי. עשו עבודה רעה".

לדברי לרר "הקנאביס יהיה כתם על הקריירה של משה בר סימן טוב, גם אם זה לא נראה לו כרגע. מה שהם עשו לכמה אלפי המטופלים האלה לא יישכח. את ליצמן לא פגשתי אבל אני חושב שהוא חי בניתוק מוחלט. הוא איפשר את הדברים המחפירים שנעשו במשרד הבריאות בזמנו וברסי היה המנכ"ל של הדבר הזה".

"נסעתי בישראל ובמושב לידי חצי קילו גראס"

לרר לא חשש אף להפר את החוק עבור מי שמבחינתו נזקקו לסיוע שהממשלה פשוט לא סיפקה להם. "העליתי ציוץ שאומר, 'רבותיי, אני רוצה כך וכך זני קנאביס לילדים שזקוקים לו, ואני בא אליכם לאסוף את זה', ציוץ שהוא לעבור על החוק פר אקסלנס, והיועצת המשפטית של הערוץ אמרה לי, בניגוד לרוח הגבית שאני מקבל בדרך כלל, 'גיא לא'."

"בכל זאת עשיתי את זה," הוא ממשיך. "הייתי בטוח שאני נעצר באותו יום. קודם כל, המשטרה שונאת אותי. גם ביקרתי אותם, גם חקרו אותי בעבר על שטות ולקחו טביעות אצבע וחקירות. נסעתי בישראל ובמושב ליד הנהג מלא שקיות עם גראס. חצי קילו. מה יותר טוב מזה כדי להיפטר ממני לשנה־שנתיים? הכנתי תיק למעצר. והם לא
באו. ואני מעריך אותם על זה".

לרר הצטרף למאבק ללגליזציה וקנאביס רפואי בשלהי דצמבר 2016 ומאז מוביל את התנועה בבטחה, וגם מצליח להביא לתיקונים. בחלוף שבועות בודדים הוא אירגן יחד עם מגזין קנאביס את הפגנת הענק ללגליזציה, תקף חזיתית פעם אחר פעם את בכירי הממשלה התנגדותם להקלה על ציבור הצרכנים והכריז על קמפיין 'לגליזציה 2020' שבימים אלה נמצא על סדר היום הממשלתי.

גיא לרר ריאיון ידיעות אחרות 7 לילות
גיא לרר בריאיון לידיעות אחרות, "7 לילות" – לריאיון המלא לחצו כאן

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט