מגלגל...

לראשונה: חיילים מטופלים בקנאביס רפואי

לראשונה בישראל נהנים חיילים נפגעי מבצע ‘צוק איתן’ מטיפול כאב חדשני וטבעי – קנאביס רפואי. רופאים מבי”ח תל השומר מספקים טיפות שמן קנאביס ללא THC ללוחמים שנפגעו בקרבות. ד”ר זיו-נר, מנהל המחלקה, מספר על הטיפול הייחודי. צפו:

לפני כחודש, במהלך מבצע ‘צוק איתן’, פרסמנו כתבה שכותרתה ‘האם לוחמי צוק איתן יקבלו קנאביס רפואי‘. כעת נראה שהתקווה הפכה למציאות, כשהשבוע נודע כי בבית חולים ‘שיבא’ מטופלים בימים אלו כ-40 מחיילי צה”ל שנפגעו במבצע וסובלים מכאבים, בעזרת שמן קנאביס רפואי.

השמן, מתוצרת מגדלי הקנאביס הרפואי בישראל, מכיל כמויות גדולות של CBD, הרכיב שאינו בעל השפעה פסיכואקטיבית, ורק מעט מאוד THC, הרכיב שגורם ל’היי’.

צאקי (יצחק) זיו־נר
ד”ר צאקי (יצחק) זיו־נר

“יש שימוש נרחב באופיאטים, נגזרות של מורפין, ואין סיבה לא לפרוץ את הקופסה ולחשוב קצת יותר בגמישות,” אמר הבוקר (א’) ד”ר צאקי (יצחק) זיו־נר, מנהל המחלקה לשיקום אורתופדי בשיבא, בתכנית הבוקר של ‘רשת’. “מי שירצה את זה ישיג את זה גם אם לא אני אתן לו, אז אין כל סיבה להחביא את זה. לפחות כך אנו יודעים שמדובר במוצר תחת פיקוח ובקרה.”

“החיילים המטופלים בקנאביס הם בעיקר אלו שסובלים מכאבים עצביים ואנחנו מספקים אותו גם לפצועים הסובלים מהלם קרב,” סיפר עוד. “חיילים רבים סובלים מפגיעות נפשיות משמעותיות ביותר וזה עוזר להם. זה טיפול תרופתי ככל טיפול אחר ואם הם יוצאים מרוצים, אז זה בסדר.”

הבוקר התארח כאמור ד”ר זיו-נר בתכנית הבוקר של ‘רשת’ ודיבר על הנושא. צפו:

לאחרונה עולה נושא הקנאביס בהקשר הצבאי לא מעט. בחודש שעבר דיווחנו כאן כי צה”ל אישר לראשונה שימוש בקנאביס רפואי בעת שירות מילואים. שבועיים קודם לכן דווח כי צה”ל עצר לוחם שעישן ג’וינט בביתו אחרי המבצע, מה שהוביל למחאת רשת “גם אני עם טל הנחלאווי“.

ראו עוד:
צוק איתן היום שאחרי: כך עוזר הקנאביס ללוחמי צה”ל
חבר שלי, לוחם בנח”ל, עישן גראס – ונעצר
תמר זנדברג: “גם לחיילים מותר לעשן חשיש”
צפו: חיילים רואים חשיש בפעם הראשונה

לעדכונים אחרונים בנושא CBD לחצו כאן
המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר