מגלגל...

לראשונה בישראל: בעל רשיון קנאביס רפואי הורשה לשאת עימו את התרופה לחו”ל

גיל לוקסנבורג, יו”ר העמותה לקידום הקנביס הרפואי בישראל, יצא לצ’כיה בכדי להשתתף כאורח בוועדה ממשלתית שעובדת על יישום המתווה הישראלי לחלוקת קנאביס רפואי בצ’כיה, ולראשונה הורשה גם לשאת את הקנאביס עימו לחו”ל

לוקסנבורג הוא מהראשונים בישראל שזכו לקבל אישור מריחואנה רפואית ממשרד הבריאות ואחד הבודדים שמורשה גם לגדל צמחי קנאביס בביתו.

במסגרת תפקידו כיו”ר העמותה לקידום הקנביס הרפואי בישראל, מטפל גיל בעדכון ושינוי ההתייחסות של הממסד למטופלים בקנאביס רפואי. אמנם נשמעו דיווחים על כך שישראל היא מעצמה של קנאביס רפואי, אך בפועל ישנן לא מעט בעיות בתחום הקנאביס הרפואי בישראל – איכות תרופה ירודה, מגבלות בקבלת התרופה באופן מסודר והגבלות על תנועה חופשית הן רק חלק מהבעיות איתן נאלצים המטופלים להתמודד.

גיל לוקסנבורג בצ'כיה
גיל לוקסנבורג בשדה התעופה בצ’כיה

לפני כשבועיים יצא גיל לצ’כיה על מנת להשתתף בוועדה מסכמת אשר עוסקת ביישום המתווה הישראלי לחלוקת קנאביס רפואי במדינה ולראשונה הורשה גם לשאת עימו 50 גרם של קנאביס רפואי.

לוקסנבורג אף התראיין לערוץ הטלוויזיה הצ’כי בנוגע לעבודתו בתחום הקנאביס הרפואי בישראל. לצפייה בראיון לחצו כאן.

על פי דבריו, בכדי לשאת קנאביס רפואי לחו”ל, יש לתרגם את האישור הרפואי לשפת המדינה אליה נוסעים, ולהעביר את המסמך לשגרירות המדינה בישראל בצירוף אישור של רוקח מחוזי.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר