לראשונה: חנות למכירת צמחי קנאביס נפתחה באיטליה

99 ש”ח ותצאו מהחנות החדשה במילאנו, איטליה, עם עציץ קנאביס למהדרין. בעזרת פרצה בחוקי ה’המפ’ (קנאביס תעשייתי ללא השפעה פסיכואקטיבית) נמכרים מזה כשבועיים צמחי קנאביס צעירים מכ-50 זני קנאביס מהידועים והאהובים בעולם. “עד עכשיו לא באו שוטרים,” אומר היזם.

באיטליה, לה אחת מקהילות הקנאביס הבולטות והמקוריות בעולם, מנצלים לראשונה את החוק המקומי המתיר גידול של ‘המפ’ (קנבוס – קנאביס תעשייתי המכיל פחות מ-1% THC), כדי למכור צמחי קנאביס אמיתיים בחנות גלויה לגמרי.

בחנות החדשה, ‘שגרירות ההמפ’ (Hemp Embassy), שנפתחה במילאנו ב-15.6, נמכרים מזה קרוב לשבועיים צמחי קנאביס מכ-50 זני אינדיקה, סאטיבה והיבריד פופולריים וזוכי פרסים, מתוצרת חברות הזרעים המובילות בעולם (למשל ‘בלוברי’, ‘אמנזיה’ ו’סאוור דיזל’).

חנות צמחי קנאביס איטליה

“לא נכנס אפילו שוטר אחד”

הפטנט של בעלי החברה האמיץ, אלברטו ולסצ’י, הוא למכור את צמחי הקנאביס בצעירותם, בשלב הצמיחה – עוד בטרם הם מתחילים לפרוח. כך, ללא הפרחים המכילים את עיקר ריכוז הרכיבים הפעילים, הוא שומר על עצמו מפני אישום של מכירת סמים – או כך הוא מקווה בינתיים.

חנות צמחי קנאביס איטליה

“בדקנו שלוש פעמים שכל הניירת מסודרת, אחרי הכל אני זה שמסתכן כאן באישום פלילי או בקנסות,” אומר ולסצ’י ומעיד שטרם נתקל בכוחות האכיפה. “עד כה לא נכנס לכאן אפילו שוטר אחד, אז אולי זה לא כזה סיפור,” אמר.

כל אחד שנכנס לחנות רשאי לרכוש את הצמחים באופן חופשי ולצאת לדרכו עם מה שהוא רגע לפני עבירה פלילית. כדי להיזהר עוד יותר מפני עבירה על החוק ולסצ’י מצרף לכל צמח שנמכר חוברת הדרכה בה מוסבר כי על הלקוח לוודא שהצמח לא נכנס לשלב הפריחה, אחרת יחשב כמי שעובר על החוק האיטלקי.

חנות צמחי קנאביס איטליה

“חשבתי על הקונספט הזה כבר בתחילת שנות ה-90,” הוא אומר ומספר כי את הרעיון שאב לאחר שראה כיצד בברצלונה מנהלים רשת ענפה של מועדוני קנאביס חוקיים בזכות ניצול פערים בחוק, אז החליט לעשות משהו דומה גם במולדתו.

99 ש”ח לצמח צעיר

הצמחים הצעירים, שהם למעשה ייחורים (ענפים קטנים שנלקחים מצמח קנאביס בוגר ואותם משרישים לכדי צמח חדש בעל גנטיקה זהה), מתומחרים ב-25 אירו (99 ש”ח) לצמח, שזה בערך פי 2-4 ממחיר זרע קנאביס אחד, אבל ביחס לעבודה שכבר נעשתה בגידול הצמח, לצד גנטיקה איכותית ומובטחת – מדובר במחיר ראוי. בישראל לשם השוואה זה המחיר של חצי פרח קנאביס אחד בקושי.

חנות צמחי קנאביס איטליה

החוק האיטלקי, שהוגדר במקור כדי להתיר גידול המפ שאינו מכיל יותר מאחוז של החומר הפסיכואקטיבי בקנאביס, מאפשר כך נראה – לפחות עד כה – גם גידול של זני קנאביס עתירי THC, זאת כל עוד אינם פרחו.

יש לציין שהחוק האיטלקי, למרות שקובע עקרונית כי מדובר בעבירה, מקל מאז 2011 על אלו שנתפסים מגדלים צמח אחד או שניים קטנים בביתם, גם אם פרחו – זאת בעקבות החלטת בית המשפט העליון במדינה.

חנות צמחי קנאביס איטליה

איטליה שכבר אישרה אי הפללה בשנת 1993, תהיה על פי כל הסימנים מהראשונות באירופה שתאשרנה לגליזציה, למרות שהצעת החוק שהיתה צפויה להתקדם מתעכבת בחודשים האחרונים. נשיאת המפלגה הרדיקלית של איטליה ביקרה בחודש שעבר בישראל ושתלה זרע קנאביס בתל אביב יחד עם יו”ר עלה ירוק במחאה על חוקי ההפללה בישראל ובעולם.

פטנט דומה מאפשר לחברה שוויצרית לנצל את החוק המתיר גם הוא גידול ומכירת המפ, כדי לגדל ולמכור פרחי קנאביס של ממש באריזות ממותגות (הזמנו), כל עוד הם מזנים המכילים בעיקר CBD ורק מעט THC.

חנות צמחי קנאביס איטליה

חנות צמחי קנאביס איטליה

חנות צמחי קנאביס איטליה

חנות צמחי קנאביס איטליה

חנות צמחי קנאביס איטליה

חנות צמחי קנאביס איטליה

חנות צמחי קנאביס איטליה

חנות צמחי קנאביס איטליה

ראו גם:
להיט באיטליה: גלידת בוב מארלי
תה קוקאין נמכר בטעות באיטליה כבר שנים

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט