לפני ואחרי: כך קנאביס הרג לי את הסרטן

צעירה בת 24 שחלתה בסרטן קשה בעמוד השדרה החלה לקבל טיפול כימותרפי שגרם לה לנזקים ופגע באורח חייה. היא החליטה לזנוח את הטיפול הקונבנציונלי ולעבור לטיפול בשמן קנאביס RSO. כעבור חודש של טיפול הגידולים הצטמצמו משמעותית. כעת היא חוששת שתכנית משרד הבריאות לביטול הזנים תפגע בה.

לפני שלוש שנים וחצי, בעת שירותה הצבאי, חלתה סיון מימוני בת ה-24 בסרטן אגרסיבי מסוג יואינג סרקומה בעמוד השדרה. היא פנתה לגורמי הרפואה בצבא אך לא הצליחה לקבל טיפול רפואי מתאים. “זכיתי ליחס לקוי ומזלזל של חיילת שרק רוצה להוציא גימלים,” היא אומרת.

רק לאחר שהתמוטטה בביתה ונלקחה לבית החולים זיהו הרופאים כי מדובר בסרטן קשה ממנו היא סובלת. היא עברה ניתוח של 10 שעות בעמוד השדרה והחלה לקבל טיפולים כימותרפיים והקרנות.

סיון מימוני סרטן קנאביס RSO שמן
סיון מימוני – בזמן הטיפול בכימותרפיה (מימין) ובזמן הטיפול בשמן קנאביס (משמאל)

“הטיפולים הכימותרפיים הרגישו כאין סוף ולאט לאט הרגו אותי נפשית וכמעט גם פיזית,” היא מתארת. “הם פגעו בגוף שלי כאישה צעירה, באורח החיים שלי ובשנים הכי יפות שאדם יכול לחוות ולהתבגר כמו כולם. כשכולכם עשיתם צבא, את הטיול שאחרי, מסיבות, עבודות ולימודים, אני שכבתי ללא יכולת ורצון לחיות, לאכול ולישון כמו שצריך וכל זה בגלל שאז ידעתי שהדבר היחיד שיכול להרוג את הסרטן זה הכימותרפיה”.

לאחר הטיפל הכימותרפי הודיעו לה הרופאים שהיא החלימה מהמחלה, אך לאחר 3 שנים רצופות כאבים היא גילתה באוקטובר 2017 שהמחלה חזרה, והפעם בצורה אגרסיבית יותר שהתפשטה לעוד מקומות.

“אלו היו תחושות של פחד, חרדה, חוסר וודאות, אי רצון לחוות שוב סבל ולהסתכל למוות בעיניים ולהתחיל להספיד את עצמי בשקט בלב,” היא מספרת.

קנאביס במקום כימותרפיה

משחזרה המחלה חששה סיון להתחיל שוב בטיפול כימותרפי והחליטה במקום זאת להתחיל טיפול בקנאביס במקום, ליתר דיוק בשמן קנאביס RSO שהפיקה לעצמה בעזרת כמויות גדולות של קנאביס שרשם לה ד”ר ג’וני גרינפלד.

סיון בחרה באומץ חריג להתעלם מהמלצות הרופאים המומחים שדחקו בה להתחיל מיד בטיפול כימותרפיה, והתעקשה לטפל בעצמה אך ורק בעזרת שמן קנאביס.

כעבור חודש וחצי של טיפול בעזרת שמן קנאביס RSO, כל הגידולים והגרורות הצטמקו ונעלמו – מה שהוביל אפילו את הרופאה המטפלת שלה להמליץ לה להמשיך בטיפול זה ולזנוח את הכימותרפיה.

תוצאות בדיקה סרטן קנאביס
תוצאות הבדיקות של סיוון: אוקטובר 2017 לפני הטיפול בקנאביס ודצמבר 2017 לאחר הטיפול בקנאביס

“החלטתי לטפל בעצמי באמצעות קנאביס בלבד ללא התערבות קונבנציונלית,” היא מספרת. “למרות שקיבלתי שתי חוות דעת שונות משני אונקולוגים שניסו לשכנע אותי בכל דרך לחזור לטיפול הקונבנציונלי החלטתי שהפעם הבמה היא של האינטואיציות שלי”.

“לאחר חודש שנטלתי שמן קנאביס בריכוז גבוה לפי הפרוטוקול של ‘ריק סימפסון’ (גרם ביום), אני והאונקולוגית שלי נדהמנו לגלות נסיגה משמעותית בכל הגידולים והגרורות בגופי, עד כדי כך שהיא ביקשה דוגמא מהשמן בו השתמשתי על מנת לבדוק וללמוד את הנושא”.

“לאור התוצאות המדהימות שהשגתי בזכות השמן, האונקולוגית החליטה שלאור המצב החדש אין צורך כרגע בהתערבות קונבנציונלית ושאמשיך לצרוך את השמן ואשאר במעקב”.

“חוששת לגורלי”

אך למרבה הצער לדברי סיון היא ראתה לאחרונה עצירה בנסיגה של הסרטן, זאת לטענתה בגלל שינוי באספקת זני הקנאביס הרפואי בהם היא השתמשה. “הבנתי מה הזנים שעוזרים לי להלחם בסרטן ומה מהם מעכב אותי או אפילו מזיק לי, אני חוששת מאוד לחיי, בכנות”.

“עקב שינוי באספקת הזנים שמהם הכנתי את השמן ראיתי עצירה בנסיגה של המחלה, עקב המהלכים הנלוזים של משרד הבריאות,” היא אומרת. “לאחר שנאלצתי לנסות ולחפש שוב בכל דרך אפשרית את אותם הזנים שבהם השתמשתי בתקופה שבה ראינו נסיגה במחלה, הרגשתי שוב את תחושת הכאב/מיחוש שנוצרת עקב השימוש בשמן הקנאביס בריכוז גבוה”.

בין השאר היא מלינה על החלטת משרד הבריאות לבטל 85% מזני הקנאביס הרפואי (כאן) ולהקטין את מינון הקנאביס אותו היא מקבלת בעקבות גזרות שהטילו מנהלי היחידה לקנאביס רפואי על הרופא שניפק לה את הרישיון, ד”ר גרינפלד, כפי שחשפנו לראשונה במגזין (כאן).

“כיום אני חווה על בשרי את תהליך הרפורמה כפגיעה במהלך הטיפול שלי, הטיפול הטוב שלי,” היא מסבירה. “אם זה עקב הגבלת המינון החודשי שקיבלתי ע”י הספק ולא ע”י הרופא המטפל בטענה שאלו הנהלים החדשים של משרד הבריאות, או כתוצאה מחוסר פיקוח של משרד הבריאות שגורם למחסור בתרופה מסויימת (זן מסויים) ובהגבלת הרופא המומחה לקנאביס שליווה, תמך וטיפל בי עד היום – ד”ר ג’וני גרינפלד”.

“עקב המצב החדש שנוצר אני חוששת לחיי ומרגישה חוסר וודאות וחוסר יכולת לטפל בעצמי וגורלי,” היא מסכמת. “לכן, אם הגעתם עד מילים אלו בכל סיפור חיי, אבקש ממכם להצטרף אלי ולחולים נוספים כמוני לתמיכה במאבק ולהשמיע יחד איתי קול זעקה שיעצור את הרפורמה הזו, בתקווה שחיי אדם חשובים יותר, ולא כספם.”

סיפורה של סיון מזכיר כמובן את סיפורו המדהים של צוללן השייטת בקישון, יהודה הבר, שהחלים מסרטן במוח בעזרת שמן הקנאביס המיוחד (כאן).

את הדברים פרסמה סיון בסטטוס בפייסבוק, שגרף מאות תגובות ושיתופים בזמן קצר.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר