מגלגל...

לפיד: “תומכים בלגליזציה במודל קולורדו”

לראשונה אומר יו"ר מפלגת "יש עתיד" בקולו כי מפלגתו תומכת בלגליזציה. "הודענו שאנחנו תומכים במודל קולורדו, זה מודל מחמיר של לגליזציה," אמר

ימים ספורים לפני הבחירות מודיע לראשונה יו”ר “יש עתיד” יאיר לפיד כי הוא ומפלגתו תומכים בלגליזציה. את הדברים אמר בכנס מצביעים יומיים לאחר הפרסום אודות סירובו לחתום על התחייבות ללגליזציה.

“תומכים במודל קולורדו”, ח”כ יאיר לפיד

“אנחנו הודענו שאנחנו תומכים במה שנקרא מודל קולורדו, שזה מודל של לגליזציה, אבל מודל מחמיר,” אמר לפיד. “יש הגבלות גיל, יש הגבלות על תנועה, זה מודל מאוד מבוקר ומחמיר והדרגתי אבל זה המודל הנכון”.

“זה מודל זהיר מאוד של לגליזציה,” הוסיף, “אני לא רוצה להשתולל עם זה, אני רוצה להיות זהיר עם זה, אבל אנחנו מבינים שאי אפשר להיתקע אחורה עם הזמנים…”

כאמור באמצע השבוע הודיע לפיד כי הוא מסרב לחתום על התחייבות ללגליזציה וספג על כך ביקורת ציבורית אם כי חברי המפלגה כן מסרו שהמפלגה תומכת וכי הם מתחייבים לקדם את הנושא.

חברי יש עתיד, כמו גם לפיד עצמו, אכן הצביעו בעד הצעת החוק ללגליזציה לפני מספר חודשים. עם זאת, לפיד התחמק עד כה מלהגיד זאת בעצמו וגם בדבריו כעת מקפיד להדגיש שמדובר ב”עמדת המפלגה”.

שינוי העמדה של לפיד בשאלת הלגליזציה ארך שנים. בשנת 2012 אמר בריאיון כי הוא מתנגד ללגליזציה ובשנת 2015 אף אמר שהוא תומך בהמשך מדיניות הפללת הצרכנים כולל שמירה על החוק הקובע עד 3 שנות מאסר בגין שימוש עצמי בקנאביס.

בשנת 2017 נרשם לראשונה שינוי כיוון כשלפיד אמר כי הוא תומך באי-הפללה של צרכני קנאביס. “הפללה זה תמיד היה נראה בעייתי בעיני,”הסביר, אם כי בחלוף מספר שבועות סייעה מפלגתו להפלת הצעת החוק לביטול הפללת הצרכנים.

לאורך השנים הקפיד לפיד להדגיש כי הוא בעצמו מעולם לא התנסה בעישון קנאביס, אך כמה דמויות מפורסמות העידו כי הוא עישן ואף סחר בקנאביס בצעירותו. גורמים בסביבתו רמזו לאחר מכן לסיבה מדוע הוא שיקר לכאורה.

איזה קנאביס אתה?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר