לגליזציה בקולורדו: 100 קופי שופס ייפתחו במהלך החודשים הקרובים

חוקי הלגליזציה בקולורדו נכנסים לתוקפם: כ-100 חנויות לממכר קנאביס חוקי לשימוש עצמי (קופי שופס) צפויות להיפתח במהלך החודשים הקרובים, החל מינואר 2014.

בעקבות חוקי הלגליזציה החדשים שעברו בוושינגטון וקולורדו, פורסם לפני חודשיים כי במדינת וושינגטון ייפתחו בקרוב 334 קופי שופס לממכר קנאביס חוקי לשימוש עצמי. השבוע הודיעו נציגי המחלקה האחראית על תחום הקנאביס בממשלת קולורדו כי החל מחודש ינואר 2014 צפויות להיפתח כ-100 קופי שופס לממכר מריחואנה וחשיש לשימוש עצמי גם בקולורדו.

במהלך החודשים האחרונים קיבלה המחלקה 136 בקשות רשמיות לפתיחת חנויות קנאביס לממכר מריחואנה וחשיש, 28 בקשות לפתיחת עסקים לממכר מזון המכיל קנאביס (ראו: גאנג’ה גורמה) ו-174 בקשות לפתיחת עסקי ייצור והפקת מריחואנה וחשיש.

ראו גם: תעשיית המזון הירוק בקולורדו – אוכלים ושותים מריחואנה

עם זאת, על פי החוק החדש, בקשות לפתיחת עסקי קנאביס לשימוש עצמי תתקבלנה רק מאלו שכבר היום עוסקים בתחום הקנאביס הרפואי (בקולורדו יש היום 517 חנויות לממכר קנאביס רפואי, 138 עסקים לממכר מזון ‘רפואי’ ו-736 עסקים לגידול והפקת קנאביס רפואי).

חנות לממכר קנאביס - קולורדו

“זה עסק יקר,” אמרה מג קולינס, מנכ”לית ‘איגוד עסקי הקנאביס’ בקולורדו, בנסיון להסביר מדוע המספרים של אלו המבקשים לפתוח חנויות לשימוש עצמי הינם נמוכים כל כך. “בדיונים שהיו לי עם גורמים שונים בתחום הבנתי שאנשים מפחדים להסתכן מבחינה כלכלית.”

על פי החוק החדש בקולורדו, עלות הגשת הבקשה לבדה עומדת על למעלה מ-500$ דולר, כאשר עלות הרשיון עצמו עשויה להגיע ל-2,750$ עד 14,000$ דולר, על פי אופי העסק. עד כה שולמו כבר כ-179,000$ דולר בעבור בקשות שונות לפתיחת עסקים.

על פי הדיווח, מתוך עשרות העסקים שהגישו בקשות לאישור ממכר קנאביס לשימוש עצמי, רק שתיים יעשו מעבר מלא מממכר קנאביס רפואי לממכר קנאביס לשימוש עצמי. שאר הבקשות ימשיכו למכור קנאביס עבור חולים במקביל לפתיחת עמדה ייעודית לשימוש עצמי.

מחר, 4.11, צפויים אזרחי קולורדו להצביע בנוגע לשאלת אחוז המיסוי שיוטל על עסקי הקנאביס החוקיים. על פי הסקרים נראה שההצעה לתוספת של 15% מס, בנוסף ל-10% שכבר נקבעו בחוק, צפויה לעבור ברוב מוחלט.

ראו גם: חולי אפילפסיה מהגרים לקולורדו בשביל לקבל טיפול בקנאביס
ראו גם: קולורדו: מריחואנה בחינם לקורבנות השטפון הגדול

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר