טוען...

לגליזציה בוושינגטון: מדריך משטרתי לצרכן הקנאביס וביטול רישומים פליליים

בשבוע שעבר עשו תושבי וושינגטון היסטוריה כשלראשונה הצביעו בעד לגליזציה של קנאביס וכבר כעבור מספר ימים החלו בביטול תיקים פליליים והאשמות בגין שימוש בקנאביס. בסיאטל אף פירסמה המשטרה מדריך לצרכן הקנאביס.

אמנם החוק הפדרלי בארה”ב טרם השתנה ועודו מגדיר את הקנאביס כסם מסוכן מדרגה ראשונה, אבל בוושינגטון לא מתרגשים יותר מדי. אחרי שבשבוע שעבר העבירו במשעל עם את ההצעה I-502 ללגליזציה של קנאביס במדינה, תובעים ברחבי המדינה הודיעו על ביטול מעשי של לפחות 220 תיקים פליליים והאשמות בגין שימוש והחזקת קנאביס.

ראו עוד: סיכום בחירות בארה”ב: לגליזציה בקולורדו ובוושינגטון, קנאביס רפואי במונטנה ומסצ’וסטס

לגליזציה בוושינגטון

התובע הכללי של מחוז ‘קינג’ במדינת וושינגטון, דן סטרברג, ביטל 175 תיקים. במחוז ‘פירס’ ביטל התובע מארק לינדקוויסט מעל ל-40 תיקים הנוגעים לעבירות מריחואנה וחשיש. ההחלטה על ביטול התיקים הפליליים הגיעה מיד עם ההודעה על הנצחון במשאל העם בבחירות ועוד לפני המועד הרשמי שנקבע להחלת החוק – 6 בדצמבר 2012.

“למרות שתאריך היעד של החוק החדש הוא ה-6 בדצמבר, אין שום הגיון בלהמשיך ולרדוף אחרי עבירות פליליות שייחשבו לחוקיות בעוד פחות מחודש,” אמר סטרברג.

“האזרחים אמרו את דברם,” אמר לינדקוויסט. “ולמען האמת, אני לא חושב שהמושבעים בכל משפט שהוא יהיו מוכנים להאשים כעת מישהו בהחזקת מריחואנה.”

משטרת סיאטל מציגה: מדריך לצרכן הקנאביס

משטרת סיאטל, העיר הגדולה ביותר במדינת וושינגטון, וזאת שמארחת את פסטיבל הקנאביס השנתי המפורסם ביותר בעולם – Seattle HempFest, פירסמה באתר האינטרנט של הממשלה המקומית, מדריך חדש לצרכן הקנאביס בעקבות חוק הלגליזציה החדש במדינה.

משטרת סיאטל מציגה: מדריך לצרכן הקנאביס
משטרת סיאטל מציגה: מדריך לצרכן הקנאביס

המדריך כתוב בצורת “שאלות ותשובות” ומפרט מה מותר ומה אסור לאזרחי סיאטל לעשות בכל הנוגע לקנאביס. “האם אני יכול להסתובב עם שקית מריחואנה ברחוב?”, “האם מותר לי לגדל קנאביס בבית?”, “האם מותר לי לעשן מחוץ לבית ובמקומות ציבוריים?”, “האם שוטר יכול לחפש ברכב אחר מריחואנה?”, “האם לשוטרים מותר לעשן קנאביס?” ועוד ועוד שאלות מעניינות שהתשובות עליהן חיוביות ברובן.

סיאטל Hempfest: צעדת הלגליזציה הגדולה בהיסטוריה

פסטיבל Hempfest בסיאטל הוא אחד מהאירועים הבולטים של תנועת הלגליזציה בארה”ב ומארח מזה יותר מ-20 שנה ברציפות את צעדות הלגליזציה המפוארות ביותר בעולם.

הפסטיבל (17,18,19 באוגוסט) נערך השנה בסימן קריאה ללגליזציה במדינות ארה”ב לקראת הבחירות. כאמור, ההתרגשות בסיאטל היתה גדולה במיוחד כעבור כמה חודשים כאשר לפני שבוע התבשרו התושבים על הנצחון במשעל העם והעברת החוק ללגליזציה של קנאביס. מעניין יהיה לראות את חגיגות הפסטיבל בשנה הבאה כשהקנאביס חוקי.

פסטיבל הקנאביס בסיאטל - Hempfest
פסטיבל הקנאביס בסיאטל – Hempfest

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר