לגליזציה באלסקה: קנאביס חוקי מגיל 21

תושבי אלסקה אישרו ברוב של 52% את ‘הצעת חוק 2’ ללגליזציה מלאה של קנאביס והפכו את אלסקה למדינה הרביעית בארה”ב המאשרת קנאביס חוקי. בני ובנות 21 ומעלה יורשו להחזיק עד 28 גרם מריחואנה ולגדל עד 6 צמחי קנאביס בביתם..

יום בחירות היסטורי בארה”ב: אחרי שתושבי בירת ארה”ב, וושינגטון די.סי, אישרו הבוקר לגליזציה של קנאביס ברוב של 70%, ולאחר שמדינת אורגון הפכה למדינה השלישית בארה”ב המאשרת לגליזציה של קנאביס (ראו כאן), מגיעות כעת גם התוצאות מאלסקה, שם הצביעו כ-52% מהתושבים בעד התרת שוק הקנאביס בחוק, והפכו את אלסקה למדינה הרביעית המאשרת לגליזציה בארה”ב.

בדומה לחוקי הלגליזציה בוושינגטון, קולורדו ואורגון, ‘הצעת חוק 2’ תתיר לתושבי אלסקה בני 21 ומעלה להחזיק עד 28 גרם מריחואנה לשימוש עצמי ולגדל עד 6 צמחי קנאביס בביתם. כמו כן תותר כמובן גם מכירת קנאביס חוקי בחנויות “קופי שופס” ברחבי המדינה תוך הפרשת מיסים גבוהים לקופת האוצר. עישון קנאביס בציבור יהיה אסור על פי החוק, אך העונשים בגין עבירה זו לא יעלו על קנס של 100$.

על פי דו”ח שפורסם בשבוע שעבר צפויה אלסקה להרוויח כ-23 מיליון דולר בשנה ממיסוי שוק הקנאביס החוקי במדינה. על פי ממצאי הדו”ח צפויות החנויות באלסקה למכור קנאביס ב-55 מיליון דולר בשנת 2016 ובעד 106 מיליון דולר בשנת 2020. הרווחים שייכנסו לקופת ממשלת אלסקה צפויים להגיע ל-7 מיליון דולר בשנת 2016 ועד ללמעלה מ-23 מיליון דולר בשנת 2020. הדו”ח לוקח בחשבון ירידה קבועה במחיר הקנאביס מ-14 דולר לגרם בשנת 2016 ועד ל-8$ בלבד בשנת 2020.

ראו עוד:
אלסקה עשתה לגליזציה של קנאביס לפני 39 שנים
שדרנית באלסקה התפטרה בשידור: “פאק איט, אני הולכת לקדם לגליזציה”
חצי שנה של לגליזציה בקולורדו – ואלו התוצאות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר