פישמן תובע את BOL ב-21 מיליון ש’ לאחר ביטול רכישת טלפארמה

חברת פישמן רשתות, בעלת בית המרקחת המקוון טלפארמה וזרוע הקנאביס שלו גרין פארמה, תובעת את חברת בול פארמה לאחר שזו הודיע על ביטול העסקה שנחתמה בפברואר 2022 לרכישת כלל פעילות טלפארמה בתמורה ל-21 מיליון ש"ח

חברת פישמן רשתות הגישה בשבוע שעבר לבית המשפט תביעה על סך 21 מיליון שקל נגד חברת בול פארמה (BOL Pharma), זאת לאחר שבול פארמה החליטה לאחרונה לבטל את העסקה לרכישת בית המרקחת טלפארמה (Telepharma) שבבעלות פישמן, העוסק בממכר מקוון של תרופות מרשם דרך אתר איפארמה (EPharma) ומנהל פעילות קנאביס רפואי בשם גרין פארמה (Green Pharma).

כזכור, על פי פרטי העסקה, שנחתמה בין הצדדים לפני כחצי שנה (פברואר 2022), בול פארמה היתה אמורה לקבל לידיה 100% ממניות טלפארמה (וכולל פעילות גרין פארמה כאמור) מידי חברת פישמן רשתות בע”מ שבבעלות אליעזר פישמן (55.5%) ושלושת ילדיו (44.5%), וזאת בתמורה לסך של 21 מיליון ש”ח.

בחודש שעבר, לאחר שבול פארמה הודיעה לפישמן על ביטול ההסכם, ככל הנראה לאחר שנתגלו טעויות בדוחות של BOL כך שבמקום רווח של עשרות מיליוני שקלים בשנת 2021 הסתבר שהחברה למעשה הפסידה ולכן לכאורה לא יכולה לעמוד בתשלום הגבוה, שלח פישמן התראה לפני תביעה לבול פארמה בדרישה לקיום ההסכם, זאת כמובן מכיוון ששווי בתי המרקחת בענף הקנאביס היה בשיאו בימים בהם נחתם ההסכם וגבוה בהרבה לעומת שוויים הנוכחי, כך שפישמן לא יוכל כמעט בוודאות לקבל עבור הפעילות סכום דומה לזה שהיה אמור לקבל מהעסקה עם BOL.

בתביעה, שעותק ממנה הגיע לידי מגזין קנאביס, דורש פישמן מבית המשפט לקבוע כי הודעת הביטול על ההסכם שנמסרה מ-BOL הינה חסרת תוקף, ולחייב את BOL לשלם 21 מיליון שקל תמורת הפעילות בהתאם להסכם שנחתם. לחלופין דורש פישמן ש-BOL תשלם לו לכל הפחות 500 אלף שקל כפיצוי על ביטול ההסכם וזאת בהתאם לסעיף שנקבע בהסכם.

עיקר המחלוקת בין הצדדים הוא בסעיף 8.1 בהסכם, לפיו השלמת העסקה כפופה לכמה תנאים, בהם אישור הדירקטוריון של BOL. לטענת BOL, הדירקטוריון החליט בחודש יולי שלא לאשר את העסקה ולכן היא מבוטלת ללא התניות נוספות. מנגד, לטענת פישמן, אישור דירקטוריון BOL כבר ניתן עוד קודם, בחודש פברואר בסמוך לחתימת ההסכם, והדבר אף פורסם בדיווח לבורסה על ידי חברת עמיר שיווק המחזיקה בכ-35% ממניות BOL. בנוסף, לטענת פישמן, גם אם היה וכך החליט דירקטוריון BOL, הרי שסעיף אחר בהסכם (8.5) קובע כי במקרה כזה BOL תשלם חצי מיליון ש”ח לפישמן כפיצוי. לטענת BOL הפרשנות של פישמן לאישור דירקטוריון BOL מפברואר הינה “חסרה ומגמתית”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר