טוען...

כנס “קנאביס להמונים – בשורה או משגה חברתי?”

כנס מיוחד של המרכז לאתיקה בירושלים וההסתדרות הרפואית בישראל ייערך בסוף החודש הבא ובו ייבחנו נושאי הלגליזציה והקנאביס הרפואי בישראל.

כנס “קנאביס להמונים – בשורה או משגה חברתי?” ייערך ב-29 לדצמבר ב”משכנות” – המרכז לאתיקה בירושלים – ובו ייבחן נושא הקנאביס בפן הרפואי ובעניין הלגליזציה. בכנס צפויים להשתתף ח”כ משה פייגלין וגורמים אחרים מהתחום. שרת הבריאות יעל גרמן טרם אישרה השתתפותה אך צפויה להופיע גם כן.

סדר הדוברים באירוע
סדר הדוברים באירוע (לחצו להגדלה)

את הכנס מארגן פרופ’ אבינעם רכס, מנהל תחום אתיקה ברפואה, המרכז לאתיקה בירושלים, יו”ר הלשכה לאתיקה של ההסתדרות הרפואית, נשיא המכללה האקדמית לישראל ברמת גן

וכך נכתב בהזמנה לכנס:

הצעת החוק של ח”כ פייגלין, הבאה להרחיב באופן משמעותי מאד את סמכויות הרופאים למתן קנביס רפואי למטופלים, העלתה את נושא השימוש בסם זה לדיון ציבורי. הצעת חוק של ח”כ תמר זנדברג (טרם הונחה) באה להרחיב עוד יותר את היריעה ולהתיר שימוש חופשי וגורף בסם לצרכים אישיים.

הצעת החוק של ח”כ פייגלין נפלה בוועדת השרים לענייני חקיקה בשל התנגדות משרד הבריאות, אך המשרד יחד עם משרד המשפטים והמשרד לבטחון פנים נדרשו להביא תוך זמן קצר הצעת חוק חליפית.

דו”ח בינלאומי גדול שהתפרסם לפני כשנתיים קרא להסרת המגבלות החוקיות על השימוש בקנביס. הטענות העיקריות בעד לגליזציה של הסם היו כי הוא מסוכן פחות ונזקיו קטנים מאלו של אלכוהול או טבק הנמצאים בשימוש חברתי נרחב. עוד נטען כי המשאבים הכספיים העצומים המושקעים בעולם במלחמה בקנביס הנאמדים בעשרות ואף במאות מיליארדים של דולרים לא השיגו כלום. ניתן להפנות כסף רב זה ואת כוח האדם הרב המושקע במלחמה זו למלחמה בסמים קשים או לצרכים חברתיים חשובים יותר.

בכינוס המתוכנן נבחן את הבעיה מהיבטים שונים – היקף הבעיה בארץ, השימוש הרפואי בקנביס, מעמד הרופאים כספקי הסם, עמדת המצדדים בלגליזציה של הקנביס ועמדת המתנגדים לה.

הכנס יתקיים ביום ראשון, 29 בדצמבר 2013, בין השעות 15:00 – 19:00 במרכז לאתיקה, אודיטוריום דה בוטון במרכז הכנסים ע”ש אדנאואר,משכנות שאננים,ירושלים.

ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום, אך מותנית בהרשמה מראש בטל’ 02-6292223 (יעל) או בדוא”ל [email protected].

ניתן לצפות בוידאו מהכנס כאן.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר