כמה זמן נשאר כל סוג סם בגוף

לעומת הקנאביס, ששרידיו בשתן עלולים להישאר גם עד חודש שלם לאחר השימוש, מרבית הסמים כמו קוקאין, הרואין ומתאמפטמינים, נעלמים תוך ימים בודדים. למרות זאת, בבדיקת שיער עלולים כל הסמים מלבד LSD להישאר עד שלושה חודשים. אז כמה זמן בדיוק מחזיק כל סם בגוף?

שרידיו של הקנאביס, למרות שאפילו ברשות למחמה בסמים הוא נחשב ל”סם קל”, נשארים בגוף הרבה יותר זמן מאשר שרידיו של כל סם אחר. מרבית הסמים מתנקים מהגוף בתוך ימים בודדים, ואפילו שעות בודדות.

חשוב לציין שכשעוסקים בשרידי סמים בגוף, נתונים לגבי זמנים וכמויות אינם מתייחסים למשתמשים קבועים הצורכים כמויות גדולות של אותם חומרים באופן קבוע. במקרים כאלה עלולים השרידים בדם ובשתן להחזיק זמן רב הרבה יותר.

טבלת נתונים: כמה זמן מחזיקים סמים שונים בגוף?
שרידי סמים נעלמים ממחזור הדם בתקופה מקסימלית של עד יומיים, קנאביס מחזיק עד שבועיים (הגרף לפי מספר שעות)

חשוב לציין שלמרות שבדיקת שיער יכולה לגלות את כל סוגי הסמים מלבד LSD אפילו שלושה חודשים לאחר הצריכה, היא אינה תקפה לצרכים משפטיים בישראל. לכן המשטרה בישראל עורכת לחשודים בעבירות סמים בדיקות שתן בלבד.

אז כמה זמן נשארים שרידיו של כל סם בגוף?

קנאביס

שרידי הקנאביס נחשבים לשרידים העמידים ביותר מבין כל האפשרויות הנבדקות על ידי המשטרה, והם מסוגלים להחזיק עד שבועיים בזרם הדם ועד חודש שלם בשתן.

גם זה בטח יעניין אותך

במקרים קיצוניים, בעיקר כאשר מדובר במטופלים רפואיים הצורכים כמויות גדולות באופן קבוע, שרידי הקנאביס בשתן יכולים להחזיק עד 8 חודשים.

קוקאין

קוקאין הוא אחד הסמים בעלי העקבות החלשים ביותר. שרידי הקוקאין מתנקים מזרם הדם בתוך כ-30 שעות ומהשתן בתוך יומיים בלבד, אך בחלק מהבדיקות נמצא אורך חיים ממושך יותר שנכנס לשקלול התוצאות.

הרואין

הרואין מתפרק מהר מאד בזרם הדם ושרידיו מחזיקים לזמן קצר בלבד של עד 12 שעות בלבד. עם זאת, שרידי ההרואין בשתן מחזיקים בדרך כלל 4 ימים מלאים לפחות.

טבלת נתונים: כמה זמן מחזיקים סמים שונים בגוף?
בדיקות שתן – היחידות שמבוצעות על ידי משטרת ישראל

מתאמפטמינים

כל הסוגי המתאמפטמינים הם בעלי השפעה ארוכה יחסית, ושרידיהם מחזיקים עד 37 שעות בזרם הדם. שרידי המתאמפטמינים בשתן חזקים יותר מהממוצע בקרב שאר סוגי הסמים ומסוגלים להישאר עד 6 ימים מלאים.

אלכוהול

משך ההשפעה של האלכוהול נחשב לקצר מאד, ושרידיו מתנקים מהדם בתקופה מקסימלית של עד 12 שעות. עם זאת, שרידי האלכוהול בשתן מחזיקים בדרך כלל ל-4 עד 5 ימים.

MDMA

כמו הקוקאין, גם שרידיו של ה-MDMA מחזיקים עד יומיים בזרם הדם ועד 4 ימים בזרם השתן, אך נוטים להתפרק מוקדם מכך כמעט תמיד.

LSD

LSD הוא הסם בעל השרידים החלשים ביותר, שנעלמים מהדם בדרך כלל כבר 3 שעות לאחר השימוש. בנוסף, זהו הסם היחיד ששרידיו אינם עלולים להישאר בסיבי השיערות למעלה מ-3 ימים בלבד.

טבלת נתונים: כמה זמן מחזיקים סמים שונים בגוף?
מלבד LSD, שרידים של כל שאר הסמים בסיבי השיער יכולים להחזיק עד 3 חודשים

מורפיום

שרידיו של המורפיום בזרם הדם חלשים כמעט כמו אלו של ה-LSD, ומחזיקים רק כ-8 שעות. מנגד, שרידי המורפיום בשתן מחזיקים כמעט תמיד 6 ימים.

ברביטורטים (תרופות הרגעה)

תרופות הרגעה ממרבית הסוגים יישארו בדם עד יומיים בלבד, ויתנקו לחלוטין מהשתן לאחר 4 ימים.

סמים ממריצים

סמים ממריצים נחשבים לקטגוריה בעייתית, מכיוון שמרבית הסמים ש”שייכים” אליה מעורבבים לעיתים קרובות עם סמים רבים אחרים. ככלל הסמים הממריצים עצמם נעלמים מזרם הדם לאחר 12 שעות, ומחזיקים בשתן עד 3 ימים.

ראו עוד:
הידעת? אדוויל ונורופן עלולים לגרום לבדיקת THC חיובית
האנימטור של מלחמת הכוכבים: “לקחתי LSD בעבודה על הסרט”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר