טוען...

בהודעות וואטסאפ: כך אישר יובל לנדשפט הברחת קנאביס לא חוקי לישראל

“תעשה תמונות, שיהיה להיסטוריה”: כך ללא מסמכים, פרוטוקול או חתימה, אישר פקיד משרד הבריאות יובל לנדשפט לחברה פרטית להכניס לישראל מזוודה שהגיעה מארה”ב ובה למעלה מ-200 צמחי קנאביס בניגוד לחוק. כעת נחשף לראשונה הליך האישור המוזר – באמצעות תכתובות וואטסאפ והזמנה להרמת כוסית משפחתית.

לראשונה אנו חושפים כעת כיצד פקיד משרד הבריאות יובל לנדשפט, מנהל היחידה לקנאביס רפואי, אישר לחברה פרטית לייבא קנאביס מקליפורניה לישראל בניגוד לחוק.

ללא נוהל מסודר, בלי מסמכים או פרוטוקולים וללא ידוע של הממונים עליו, התיר לנדשפט לחברת ‘אילן ביו’ להכניס דרך נתב”ג מזוודה ובה למעלה מ-200 שתילי קנאביס בלתי חוקיים.

אישור זה ניתן על ידי מנהל היק”ר למרות שלא הוצג אישור יצוא של התוצרת מארה”ב כנדרש בפקודת הסמים, בחוק הסמים של האו”ם וכן בחוק הפדרלי האמריקני.

יובל לנדשפט, מנהל יקר
יובל לנדשפט, מנהל היחידה לקנאביס רפואי

פרטי הפרשה נחשפו לראשונה בתחקיר של מגזין קנאביס בשיתוף עם ידיעות אחרונות, במסגרתו טען לנדשפט כי עשה זאת כי חשש לגרום לחברה לנזק כלכלי.

בעקבות חשיפת הסיפור הורה לנדשפט ל’אילן ביו’ להשמיד את כל תוצרת הקנאביס שיובאה מארה”ב, על אף שהצמחים כבר הספיקו לגדול בחממת החברה באזור מרכז הארץ.

לאחר השמדת התוצרת החליטה החברה להגיש עתירה לבית המשפט בדרישה להשוות את עונש ההשמדה שנגזר עליה גם על חברות הקנאביס הרפואי האחרות ולהורות על השמדה של התוצרת שלהם.

בדיון בבית המשפט הודה לראשונה משרד הבריאות כי אכן הכנסת מזוודת הקנאביס לישראל נעשתה בניגוד לחוק, אך טענו כי מדובר היה בהחלטה של לנדשפט “לפנים משורת הדין” ולא כפי שהוא טען באזנינו, על מנת “לא לפגוע כלכלית בחברה”.

בסוף השבוע דחה בית המשפט את העתירה שדרשה למעשה לעצור את ענף הקנאביס הרפואי בישראל, ואף חייב את החברה בתשלום פיצוי הוצאות משפט על סך כ-200 אלף ש”ח.

במסגרת העתירה עמדה ‘אילן ביו’ על כך שהיבוא היה מותר, זאת לטענתם בהתאם לאישור שקיבלו ממנהל היק”ר לנדשפט, בין השאר באמצעות תכתובות וואטסאפ בין הצדדים.

בנוסף ציינו עורכי הדין של החברה כי לנדשפט אף הגיע עם אשתו לציין את הצלחת הכנסת המזוודה לישראל בהרמת כוסית משותפת עם מנהלי החברה בארוחת ערב חגיגית.

כעת אנו חושפים לראשונה חלק מהתכתבות הוואטסאפ בין בעלי החברה, ליעם גל-און, למנהל היק”ר יובל לנדשפט.

גל-און: “זה (המזוודה) בידינו, נוסעים להגנ”צ (הרשות להגנת הצומח)”
לנדשפט: “ברוכים הבאים!”
גל-און: “ככל הנראה אצטרך את עזרתך בהגנ”צ, הם עושים שרירים”
לנדשפט: “עבד מתקשר לבחורה בשדה התעופה ומפנה אותה אלי, מי משלכם נמצא שם?”
גל-און: “דברים התחילו לזוז סוף סוף, עברנו לשלב הקריטי”
לנדשפט: “מצויין. תעשה תמונות, שיהיה להיסטוריה”
גל-און: (שולח תמונות עם המזוודה והצמחים) “תודה רבה, מצטער על השיחות לחץ כל היום”
לנדשפט: “ברוכים הבאים, סל קליטה מחכה”
גל-און: “תודה רבה”
גל-און (כעבור מספר ימים): “אפשר להזמין אותך לפגוש את החברים מקליפורניה שהביאו איתם את הזנים?”
לנדשפט: “תודה, רק הרגע נחתתי, מחר אני בים בבוקר, היכן תהיו בערב?”
גל-און (שולח קישור למסעדה): “אם כן אשמח אם תבוא עם מיכל (אשתו של לנדשפט)”
לנדשפט: “אחלה, תזמין עוד 2 מקומות, מיכל ואני נצטרף”
גל-און: “יופי איזה כיף”
לנדשפט: “נתראה, סבבה”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר