מגלגל...

קושר קוש: אורורה בוחנת הקמת מתקן גידול קנאביס בישראל

דגל ישראל מתנוסס מעתה בכניסה למתקן המפואר של ענקית הקנאביס אורורה (Aurora) בקנדה, זאת במסגרת שיתוף הפעולה עם חברת קנטק (Cantek) הישראלית שעשוי להוביל להקמת מתקן גידול של אורורה גם בישראל. עד סוף השנה הבאה צפויים להגיע 5 טון עם עד 17 זנים ביניהם כמה ותיקים כמו קושר קוש, וכמה חדשים מסדרת סאן רפאל המצליחה

ענקית הקנאביס הקנדית אורורה (Aurora), יצרנית הקנאביס הגדולה ביותר בקנדה המפיקה כ-60 טון בשנה, פרסמה בשבוע שעבר דיווח על תוצאות הרבעון שלה, בו התייחסה בין היתר להעמקת הקשר עם חברת קנטק גלובל (Cantek Global) הישראלית, וסיפקה רמז מעניין: “…אנו שמחים להודיע ​​על הסכם אספקה ​​ארוך טווח עם קנטק בישראל, שצפויה לספק זרם קבוע של הכנסות ברווח שולי גבוה שיכול גם להתפתח לשותפות גדולה יותר לאורך זמן.״

למגזין קנאביס נודע השבוע כי נתון מעניין שלא פורסם בדיווח הוא שבמסגרת העמקת השותפות בוחנת אורורה אפשרות להקים בישראל מתקן גידול קנאביס בדומה למתקנים שלה בקנדה. עד אז, אורורה תעמיד את מתקן הגידול המשוכלל ביותר שלה “סקיי” (Sky) – אחד ממתקני הקנאביס המפוארים בעולם – לטובת גידול קנאביס רפואי באופן מיוחד עבור חברת קנטק לצורך אספקת קנאביס רפואי למטופלים בישראל. שיתוף הפעולה הזה יימשך לפחות עד סוף שנת 2022 עם אפשרות להארכת הפעילות כאמור.

דגל ישראל בכניסה למתקן אורורה סקיי
דגל ישראל בכניסה למתקן אורורה סקיי

לכבוד המאורע אף הציבה אורורה את דגל ישראל לצד דגל קנדה בכניסה למתקן “סקיי”, השוכן בעיר אדמונטון, בירת מחוז אלברטה בקנדה. סקיי הוא ממתקני גידול האינדור הגדולים (74 דונם) והמתקדמים בעולם, הוא נבנה בהשקעה של כ-150 מיליון דולר והוא למעשה מתקן חצי-אינדור, כלומר מתקן סגור אמנם, ולא חממה, אך עם תקרת זכוכית מתכווננת שמאפשרת לצמחים ליהנות מצד אחד מאור שמש המספק איכויות שלא ניתן להשיג בעזרת תאורה מלאכותית בלבד, ומצד שני מהחשכה מלאה במידת הצורך.

לצד הגג המתכוונן ישנן במתקן מערכות מודולריות אוטומטיות שמאפשרות נשיאת צמחים ממקום למקום בתוך המתקן הענקי וללא מגע יד אדם, כפי שניתן לראות בסרטון הזה:

הצצה למתקן הקנאביס “סקיי” של אורורה

“זו לא חממה, זה מתקן אינדור עם תקרת זכוכית שיודעת להתאים עצמה לאור ולצל,” מסביר בסרטון קאם בטלי, סמנכ”ל התפעול של החברה. “הזכוכית יודעת לפזר את אור השמש ככה שגם אם תשים את היד מעל הצמח, היא לא תייצר צל משמעותי מתחתיה. אין טכנולוגיה כזאת בעולם, אני חושב שהמצאנו מחדש את ייצור הקנאביס במאה ה-21”.

כפי שנחשף במגזין קנאביס, קנטק ייבאה לאחרונה את משלוח הקנאביס הגדול ביותר שהגיע לישראל בטיסה אחת, 1.8 טון, ובו 8 זנים של אורורה. שלושה מהם – לומינריום (Luminarium), סדאמן (Sedamen) ואקוויפוסה (Equiposa) כבר בחנויות, ובשבועות הקרובים יגיעו למדפים גם מאטגו (Mattego), סנואו דום (Snow Dome), רקס (Rex), וורוויק (Warwick) ו-וספרה (Vespera).

מתקן הקנאביס העצום "Aurora Sky"
מתקן הקנאביס העצום “Aurora Sky” – מבט ממעל

בסך הכל על פי ההסכם אמורים להגיע לישראל בכל שנה יותר מ-5 טון קנאביס מאורורה דרך קנטק לישראל, מקטלוג של 17 זנים שונים. בין השאר, מלבד 8 הזנים שכבר כאן, עשויים להגיע זנים ותיקים ומוכרים כמו קושר קוש (Kosher Kush), אמ.קיי אולטרה (MK Ultra) ואל.איי קונפידנשל (LA Confidential), לצד זנים חדשים מסדרת סאן רפאל (San Rafael ’71) המצליחה של אורורה שהושקו בשבועות האחרונים, ביניהם למון רוקט (Lemon Rocket), דריפטווד דיזל (Driftwood Diesel), סטונפרוט סנסט (Stonefruit Sunset) ועוד.

בריאיון מעניין שנתן מנכ”ל אורורה מיגל מרטין למגזין קנאביס ביולי השנה, הוא ציין בין היתר כי ישראל מבחינתו ומבחינת אורורה היא אחת מהמדינות המשפיעות ביותר בעולם בתחום הקנאביס, בין השאר מתוך אסטרטגיה של החברה להתמקד בקנאביס הרפואי ולא רק בקנאביס למטרות פנאי. לדבריו, במה שאולי ניתן להבין כרמז על העתיד לבוא, צפוי בתקופה הקרובה תהליך קונסולדיציה רחב היקף בשוק הקנאביס העולמי, שבסופו הוא מאמין שאורורה תהיה אחת מ-3 מעצמות ענק שיחלשו על השוק כולו.

מתקן הקנאביס העצום "Aurora Sky"
מתקן הקנאביס העצום “Aurora Sky” – מבט מבפנים

בשנה שנגמרה ב-30 ביוני אורורה, שבניגוד לרוב החברות מחשיבה סיום שנה בסוף הרבעון השני, רשמה הכנסות שהסתכמו בכ-288.6 מיליון דולר קנדי, קיטון של 7.8% בהשוואה להכנסות של 313 מיליון דולר בשנה הקודמת. בשורה התחתונה, הצד החיובי הוא שהחברה הציגה הפסד תפעולי של 283 מיליון דולר קנדי, צמצום של כ-40% אל מול הפסד תפעולי של 466 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

קשר נוסף ותיק יותר של חברת אורורה לישראל היא חברת מדריליף (Medreleaf) אותה אורורה רכשה בשנת 2018 בעבור 3.2 מיליארד דולר. מדריליף מחזיקה בקנדה בזכויות על גידול ושיווק זני הקנאביס הותיקים של תיקון עולם כמו ‘אבידקל’, ‘מידנייט’, ‘ארז’ ועוד. תיקון עולם, שהפכה ברבות השנים גם לחברה גלובלית בשם TIKUN (פועלת כיום בבעלות נפרדת מהנציגות הישראלית שעברה לידיים חדשות בינואר 2020) היתה ממייסדות מדריליף ובעקבות העסקה מחזיקה עדיין בכמה אחוזים ממניות אורורה.

קנטק, חברה חדשה יחסית בענף, הוקמה על ידי שמואל קפואנו, נצח ישראל ודניאל מחלוף, ובבעלותה שטחי גידול, מחקר ופיתוח, מרכזי ייעוץ, מפעל ייצור בהליכי הקמה ובית מרקחת שאמור להיפתח תחת המותג “עץ הדעת”. אחת הדמויות המוכרות בחברה הוא פעיל הלגליזציה הותיק שלומי סנדק. בתחילת השנה גייסה קנטק שם מכובד, שרת החוץ לשעבר ציפי לבני, כיועצת אסטרטגית של החברה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר