יצרנית ‘קורונה’ רוצה להוסיף מריחואנה לבירות

לאור תוצאות הלגליזציה בארה”ב אומר כעת מנכ”ל תאגיד האלכוהול המייצר את וודקה ‘סבדקה’ ובירה ‘קורונה’ כי הם בוחנים אפשרויות לייצור משקאות אלכוהוליים עם רכיבי קנאביס פעילים. “זה יקרה מתישהו, אנו בוחנים את זה,” אמר בראיון.

תאגיד האלכוהול הענק ‘קונסטליישן ברנדס’ (Constellation Brands), האחראי על כמה ממותגי האלכוהול המוכרים ביותר בעולם ביניהם וודקה ‘סבדקה’ ובירה ‘קורונה’, צפוי להשיק בעתיד בירת-מריחואנה.

“יהיו מתישהו בעתיד משקאות אלכוהול שיכילו גם קנאביס,” אמר השבוע בראיון ל’בלומברג‘ מנכ”ל החברה, רוב סנדס (Rob Sands). “אנחנו בוחנים את זה בימים אלו,” הוסיף.

חברות האלכוהול מזהות כמובן את הפוטנציאל האדיר של תעשיית הקנאביס, שקיבלה בתחילת השבוע חותמת אישור ברורה למדי כש-4 מדינות נוספות אישרו לגליזציה מלאה של קנאביס והצטרפו ל-4 שאישרו זאת בשנים קודמות.

על פי הערכות התעשיה הירוקה, ששוויה הוערך בכ-6 מיליארד דולר בשנת 2015, תהיה שווה 50 מיליארד דולר בשנת 2025. במקביל לתוצאות משאלי העם בבחירות ואישור חוקי הלגליזציה זינקו מניות הקנאביס בבורסה גם כן.

“למה שהחברות הגדולות לא יהיו מעוניינות בקטגוריית שוק עם כזה משקל?” אמר סנדס. “אם הרבה כסף מעורב, זה לא יישאר בבעלותם של עסקי בית קטנים.”

יש לציין מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מצאו שצריכת קנאביס מפחיתה את השימוש באלכוהול והשנה דווח כי בארה”ב ישנה עלייה בצריכת קנאביס בקרב צעירים וירידה בצריכת אלכוהול – מה שגם יכול להסביר את האינטרס של חברות האלכוהול בתחום.

מנגד בוושינגטון וקולורדו שאישרו לגליזציה כבר לפני 4 שנים לא נרשמה ירידה בצריכת אלכוהול. “אנשים שמשתמשים בקנאביס עשויים להימנע משתיית אלכוהול באותן כמויות שהיו שותים אילולא הקנאביס, אבל אולי גם הם לא היו שותים אלכוהול בכלל,” הוסיף סנדס. “אולי כל הסיפור הזה יעבוד בסינרגיה”.

ראו גם:
בן אנד ג’ריס יוסיפו קנאביס לגלידה?
מה קורה כשמערבבים אלכוהול ומריחואנה
ערבוב סמים – מה מותר לשלב ומה אסור

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר