יצוא קנאביס מסחרי ראשון מישראל: 80 ק”ג אל ‘קנאטרק’ האוסטרלית

חברה ישראלית ראשונה, 'שיח', קיבלה היתר מסחרי ליצוא קנאביס לחו"ל, זאת במסגרת פיילוט 'סבסוד תמורת יצוא'. כבר בשבועות הקרובים היא תשלח 80 ק"ג קנאביס משני זנים מקטגוריה T15/C3 לחברת 'קנאטרק' האוסטרלית.

חברת הקנאביס הישראלית ‘שיח’ הודיעה הבוקר (ה’) כי קיבלה אתמול את האישור הרשמי הראשון ממשרד הבריאות הישראלי ליצוא מסחרי של קנאביס לחו”ל. בכוונת החברה לדבריה להשלים את היצוא כבר בשבועות הקרובים, לפני סוף שנת 2020.

למגזין קנאביס נודע כי מדובר במשלוח של 80 ק”ג תפרחות קנאביס, שיישלחו ביצוא לחברת הקנאביס האוסטרלית ‘קנאטרק’ (Cannatrek), המחזיקה בחווה, מפעל ובית אריזה לקנאביס בפרברי מלבורן וקיבלה אישור מתאים מהרשויות באוסטרליה.

המשלוח הראשון יכיל שתי חבילות משני זנים, שיסופקו לחברת קנאטרק בחלוקה ל-5,000 אריזות של 10 גרם מזן אחד, ו-3,000 אריזות של 10 גרם מזן נוסף. טרם נודע אילו זנים הם שישלחו לחו”ל, אך ידוע שהם מקטגוריית T15/C3.

טומי הופרט, מנכ"ל חברת קנאטרק
טומי הופרט, מנכ”ל חברת קנאטרק האוסטרלית

ההיתר ליצוא לחו”ל מגיע למרות הבטחה שנתן סגן שר הבריאות יואב קיש לא להתיר יצוא לפני שהוסדר השוק בישראל. אך במסגרת פרוייקט פיילוט שנקרא ‘סבסוד תמורת ייצוא‘, שפרטיו נחשפו לראשונה במגזין, החליט סגן השר לחזור בו ממדיניות זו חלקית.

בתמורה, מתחייבות החברות לספק מגוון מסויים (לא נקבע מינימום) של זני קנאביס במחיר 140 ש”ח ל-10 גרם במקום ממוצע של כ-260 ש”ח. מבדיקה הבוקר בתפריטי המלאי נראה ש’שיח’ עושה זאת בבית מרקחת אחד בלבד, עם זן נדרש אחד בלבד.

בתקופה האחרונה חלה עלייה מחודשת בפופולריות של חברת ‘שיח’ אחרי שפל שנבע מהתנהלותה במהלך המעבר לאסדרה החדשה. את השיפור משייכים רבים לייבוא שביצעה ‘שיח’ של 4 זני קנאביס מחברת ‘זנאביס’ הקנדית, שנקלטו באהבה בישראל.

מנהלי חברת ‘שיח’ מסרו כי “קבלת היתר היצוא לאוסטרליה, אשר למיטב ידיעת החברה הינו אישור היתר הייצוא המסחרי הראשון אשר ניתן לבעל רישיון בישראל, מהווה אבן דרך משמעותית ביותר בהתפתחות החברה, אשר תאפשר לחברה לראשונה לייצא את מוצריה מחוץ לישראל. אבן דרך זו משמעותית במיוחד לאור העובדה כי החברה מזהה את אוסטרליה כמדינת מטרה לפעילות החברה, בה השוק מצוי בשלבי התפתחות”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר