טוען...

יונת דואר הבריחה 14 גרם מריחואנה לאסירים בכלא

אסירים מכלא “לה רפורמה” שבקוסטה ריקה מצאו דרך חדשה להבריח סמים לכלא, הפעם דווקא מעל אפם של הסוהרים, אשר הבחינו ביונה הנושאת תיק קטן מתעופפת מעל ראשיהם. על פי דיווח של כתב המירור, מנהל הכלא מוסר כי “הנהלת הכלא טרם יודעת מי מהאסירים היה אחראי לניסיון ההברחה.”

לפני שנתיים סיפרנו לכם על חתול ששימש להברחת סמים אל תוך כלא במולדובה. ביום חמישי האחרון, סוכל ניסיון הברחה יצירתי נוסף בכלא בקוסטה ריקה.

בשעות הבוקר הבחינו מספר סוהרים מבית הכלא “לה רפורמה” ביונה המתעופפת מעל ראשיהם ונושאת תיק קטן הצמוד לגופה. לאחר שהיונה נחתה בתחומי החצר, הצליח אחד הסוהרים הצליח לתפוס אותו וגילה כי התיק הקטן מכיל בתוכו 14 גרם של קנאביס וכן 14 גרם של קוקאין.

על פי הדברים שמסר מנהל הכלא בראיון עם כתב ה”דיילי מירור” הבריטי, מדובר ביונה מבויתת (“יונת דואר”) אשר אומנה במיוחד למשימות שליחות לא שגרתיות, ככל הנראה על ידי ארגון פשיעה שאחד או יותר מנציגיו מנהלים שוק סמים שחור בתוך בית הכלא.

במספר בתי כלא קרובים ובעיקר בבית הכלא סן רפאל דה אלג’ולה, נעשה בעבר שימוש בבעלי חיים אחרים כמו איגואנות וחתולים כדי להבריח סמים וחפצים אסורים אל תוך הכלא. למרות ניסיון העבר של הסוהרים, התקרית הנוכחית היא הראשונה בתולדות האזור בה נעשה שימוש ביונה.

אסירים הבריחו סמים לכלא באמצעות יונת דואר
היונה שנתפסה על ידיד הסוהרים | צילום: רויטרס

בלש המשטרה שהיה הראשון להגיע למתחם, סיפר לכתבים כי “השומרים זיהו יונה חשודה אשר התעופפה מעל ראשיהם, ואל גופה היה צמוד תיק קטן ושחור אשר היה אמור להסתוות על רקע הנוצות. לאחר שהיונה נלכדה והתיק נבדק, נתגלו בו 28 גרם של סמים מסוג קנאביס וקוקאין.”

בסיום הראיון טען מנהל הכלא כי “הנהלת הכלא טרם יודעת מי מהאסירים היה אחראי לניסיון ההברחה, אך כל צוות הסוהרים מתודרך בנושא ועירני למראה בעלי חיים חשודים, אשר עלולים לשמש להברחות סמים אל או מתוך הכלא.”

נכון לרגע זה, משתפים כוחות המשטרה פעולה עם סוהרי הכלא כדי למצוא את האחראים לניסיון ההברחה הכושל.

היונה נבדקה על-ידי וטרינר מקומי בבית המחסה ZooAve הסמוך לכלא, שם נקבע כי מערכת העיכול שלה נפגעה עקב משקלו של התיק אך היא צפויה לשוב לאיתנה. בינתיים, שואפות הרשויות להחזיק ביונה לתקופה של 40 יום לפחות מתוך חשש שאם תשוחרר היא תשוב מיד לבעליה.

ראו גם:
10 נסיונות הברחת סמים שנכשלו
בלגיה: 7 טון מריחואנה נתפסו במשלוח קוקוסים
נתב”ג: סוכל ניסיון הברחת קוקאין בפסלי עץ מברזיל

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר