יולי אדלשטיין בעד קנאביס רפואי: “ראיתי על אשתי כמה זה עוזר”

יו"ר הכנסת יוצא להגנת הקנאביס הרפואי ומספר כיצד עזר לאשתו שנפטרה ממחלת הסרטן. "אם לא הייתי יו"ר הכנסת היה לוקח לה הרבה יותר זמן לקבל רשיון לשימוש בקנאביס," הוא אומר, אך מבהיר כי לא מדובר בתמיכה בהקלה על צרכני פנאי (אי הפללה, לגליזציה).

בראיון לידיעות אחרונות מספר ח”כ יולי אדלשטיין, יו”ר הכנסת, כיצד עזר הקנאביס הרפואי לאשתו שנפטרה לפני שנה וחצי ממחלת הסרטן.

“אילו הייתי מורה ולא יו”ר הכנסת היה לוקח לאשתי הרבה יותר זמן לקבל אישור,” מודה אדלשטיין. “קשה מאוד לקבל אישור ואני בטוח שאנשים רבים גססו ולא קיבלו.”

“זה כבר מזמן לא נושא של חמומי מוח פרועים מול מעונבים כמוני,” הוסיף. “אני לא עישנתי מימיי ודווקא בתור אחד שלא נגע בסמים אני אומר שזה נושא שצריך לדבר עליו.”

“אני בהחלט תומך במדיניות מקלה יותר כלפי החולים,” הוא ממשיך. “אומרים שלא הוכח שקנאביס מקל על כאבים. מה לא הוכח? ראיתי על אשתי כמה שזה עוזר. זה הרגיע כאבים והשפיע. בשלב מסויים זה הדבר היחיד שהקל עליה, כך שמאוד לא כעסתי על פייגלין וזנדברג שפעלו כדי להקל על חולים.”

“אם נגיד רק ‘לא לא לא’, נגיע למצב שבני משפחות יפעלו,” סיכם. “אם הייתי רואה בן משפחה שלי שסובל מכאבי תופת, לא הייתי הולך ומנסה לארגן מאיפשהו?”

עם זאת הוא ציין כי “אין בכך כדי לקבוע דבר לגבי סוגיית ‘סמים קלים’ באשר הם”.

בהמשך היום פירסם ח”כ אדלשטיין סטטוס בפייסבוק ובו הסביר את תמיכתו: “בישראל מתחולל מזה זמן ויכוח על הלגיטימציה של שימוש בקנאביס רפואי,” כתב. “לפני כשנה ורבע הלכה לעולמה רעייתי טניה ז”ל, לאחר שסבלה ממחלת הסרטן ובמשך תקופה לא נמצא מזור למכאוביה זולת הקנביס הרפואי. לאור ניסיוני המר, ולאחר שראיתי מקרוב את יעילותו בהקלה על הכאב, אני סבור שהגיע הזמן להקל על חולים המטופלים באמצעות קנביס רפואי ולאפשר את השימוש בכך עם הרבה פחות מגבלות וביורוקרטיה.”

אדלשטיין ריצה בעבר שלוש שנות מאסר במחנה כפייה סובייטי בעקבות אישום החזקת סמים – לאחר שב-1984 השתילה המשטרה הסובייטית כמה גרמים של קנאביס בביתו ועצרה אותו. ב-1987 השתחרר ועלה לישראל.

עדכון (2020): אדלשטיין מונה לתפקיד שר הבריאות.

ראו עוד:
שמעון פרס על לגליזציה של קנאביס
כמה ח”כים (באמת) עישנו מריחואנה?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר