טוען...

יהודי מארה”ב ניסה להקים דת קנאביס – השופטת דחתה את העתירה

הניסיון להקים כנסיית קנאביס רשמית במדינת אינדיאנה ספג מכה השבוע לאחר ששופטת קבעה כי שימוש בקנאביס לא יכול להיחשב כדת. “זה לא סוף הסיפור אלא רק ההתחלה,” אומר יוזם המהלך, היהודי-אמריקני ביל לוין.

שופטת במדינת אינדיאנה, ארה”ב, דחתה את העתירה שמתנהלת מזה כ-3 שנים במסגרתה דורשים צרכני קנאביס לאשר הקמת כנסייה רשמית לקנאביס.

יוזם הרעיון, היהודי-אמריקני ביל לוין, הגיש את העתירה על בסיס חופש הדת, אך השופטת, שריל לינץ’, דחתה את הטענה שצרכני קנאביס מיישמים בכך את דתם.

“העובדות מראות שהתרת שימוש בקנאביס על בסיס אמונה דתית תפגע במסוגלות המשטרה לאכוף את חוקי הקנאביס ותשפיע באופן שלילי על בטחון ובריאות הציבור,” קבעה בפסק הדין.

עשרת הדיברות של כנסיית הקנאביס
12 הדיברות של כנסיית הקנאביס

לטענת השופטת לינץ’ אם תותר הקמת כנסיית קנאביס שתכיר למעשה בצריכת קנאביס כדת, השוטרים יאלצו להבחין בין תיקים בעבירות סמים ולחקור כל אדם שנעצר האם מדובר באמונה דתית או לא.

מנגד טענו סניגוריו של לוין כי הממשלה אינה רשאית לקבוע על איזו אמונה דתית היא מגנה ועל איזו לא. “בין אם מישהו מסכים עם האמונה או לא זה לא רלוונטי,” אמרו.

השופטת השיבה כי הכנסייה לא הצליחה להבהיר מי יספק את הקנאביס, כיצד הוא ייצרך במסגרת הדתית, איפה הוא יאוחסן וכיצד יאובטח “או אפילו איך יבדילו בין שימוש למטרות דתיות לבין שימוש למטרות פנאי והנאה”.

התובע הכללי של אינדיאנה, קרטיס היל, שהתנגד לעתירה, מסר בהודעה לעיתונות כי “מדובר בתעלול חוקתי שהוא למעשה מסע פוליטי למען מריחואנה” וכי “אף אחד לא יכול לעקוף את החוק על ידי כך שיחליט שהוא מבצע הליך דתי”.

בתגובה פירסם לוין בדף הפייסבוק שלו כי “קנאביס פחות מסוכן מקרטיס היל”, זאת על רקע קריאות להדחתו של היל מהתפקיד על בסיס טענות של 4 נשים נגדו על הטרדה מינית, וציין כי “זה לא סוף הדרך, אלא רק ההתחלה”.

ביל לוין, יזם כנסיית הקנאביס
ביל לוין, יזם כנסיית הקנאביס

רעיון הקמת כנסיית הקנאביס החל כאמור לפני שלוש שנים, בשנת 2015, אז גייס לוין למעלה מ-17 אלף דולר מהציבור לטובת הקמת הכנסייה ומימון ההליך המשפטי.

בין השאר פירסם לוין את 12 הדיברות של דת הקנאביס החדשה שלו, הכוללים דיברות כמו “אל תהיה בנאדם חרא”, “תתחיל את היום עם חיוך”, “תעזור לאחרים”, “תגדל את האוכל שלך” ועוד.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר