יאיר לפיד: תומך בהפללת צרכני קנאביס

במהלך כנס בחירות שנערך באוניברסיטה העברית בירושלים הביע שר האוצר לשעבר תמיכה בחוק הקובע שלוש שנות מאסר על שימוש עצמי בקנאביס: "בינתיים - לא צריך לשנות את החוק". צפו בסרטון.

מועד הבחירות הולך ומתקרב והפוליטיקאים השונים ממהרים לקפץ בין כנס בחירות אחד למשנהו במהלכם הם מקפידים לפזר הבטחות לכל עבר בניסיון נואש לזכות בליבם של הבוחרים.

אחרי שחברתו למפלגה יעל גרמן אמרה אתמול כי “יש עתיד” מתנגדים ללגליזציה, נראה שכעת ראש התנועה, יאיר לפיד, הולך רחוק עוד יותר ומביע את התנגדותו גם לאי הפללה.

בסרטון שצילמה פעילת הלגליזציה נורית גל במהלך כנס בחירות שנערך השבוע באוניברסיטה העברית בירושלים היא שאלה את שר האוצר לשעבר בנוגע לעמדתו בנושא הפללת צרכני הקנאביס, לפיד הגיב בזהירות האופיינית לו ואמר: “אני נגד הלגליזציה באופן גורף, והתמתנתי קצת, כי קורה עכשיו בארה”ב הניסוי הכי גדול בהיסטוריות – בוושינגטון, אורוגון וקולרדו. עכשיו, גם הם אומרים שזה ניסוי אז אני אומר אתם יודעים מה? רק חמור אינו משנה את דעתו, בוא נראה לאן זה הולך…אם הם יבואו אחרי זה ויתנו הוכחה שהלגליזציה לא גורמת נזק אלא מועילה אני אקבל את זה”

נורית הקשתה על יו”ר “יש עתיד” ואמרה: “לא שאלתי על לגליזציה – שאלתי על מדיניות ההפללה” ולפיד הגיב: “המחשבה ששוטרים רוצים לחפש ולהפליל חבר’ה שיש להם בכיס ג’וינט נראית לי…אני חושב שאם הם עוצרים מישהו ויש לו אז הם עוצרים אותו, זה מה שאני יודע, אלבל אני לא השר לביטחון פנים זה צריך לשאול אותו”

גם התשובה הזו לא סיפקה את נורית שהמשיכה להקשות על לפיד ואמרה: “אז שורה תחתונה החוק שאומר שעל שימוש עצמי צריך לשבת שלוש שנים בכלא צריך לא להשתנות? ויו”ר מפלגת “יש עתיד” ענה חד משמעית: “בינתיים – לא”.

כזכור, רק לפני פחות משבועיים פרסמנו כאן במגזין על כך שיו”ר מפלגת “יש עתיד”, יאיר לפיד, הפתיע את הנוכחים בכנס בחירות שנערך בתל אביב כאשר לראשונה מאז כניסתו לפוליטיקה הוא לא דחה על הסף את רעיון הלגליזציה ואמר: “נראה מה יהיה בעוד שנה”. כעת מתברר באופן המובהק ביותר כי מפלגת “יש עתיד” איננה מתכוונת לפעול למען הפסקת הרדיפה של צרכני הקנאביס בישראל.

ראו גם:
מיקי רוזנטל: “כולם ביש עתיד עישנו קנאביס”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר