טראמפ הודיע: לא נעצור את הקנאביס הרפואי

התייחסות ראשונה של נשיא ארה”ב לנושא הקנאביס, אך רק לנושא השימוש הרפואי בו. טראמפ חתם על התקציב הפדרלי הרשמי ואישרר – בדומה לאובמה לפניו – את הסעיף הקובע כי הממשל לא יממן פעילויות אכיפה נגד עסקי ומשתמשי קנאביס רפואי. טראמפ לא התייחס לנושא הקנאביס לשימוש פנאי.

כמאה ימים חלפו מאז נבחר דונלד טראמפ לנשיאות ארה”ב, אך עד כה טרם התייחס בעצמו לנושא הקנאביס ולו פעם אחת.

בסוף השבוע (ו’) עשה זאת טראמפ לראשונה כשחתם ואישרר את חוק התקציב הפדרלי הרשמי ובו סעיף שעוצר לחלוטין כל מימון למשרד המשפטים וה-DEA עבור אכיפת החוק הפדרלי כלפי מריחואנה רפואית.

למרות החוק הפדרלי הקובע גם היום כי קנאביס הוא סם מסוכן כהרואין ואסור לשימוש בכלל, לאור חתימה זו לא צפויות בקדנציה זו פשיטות על חנויות קנאביס רפואי במדינות ארה”ב (States) שאישרו זאת בחוק.

חתימה זו ממשיכה את המדיניות של ממשל אובמה, אך בניגוד לנשיא הקודם שעשה צעד דומה גם בהקשר לאכיפת החוק הפדרלי במדינות שאישרו לגליזציה מלאה, טראמפ טרם התייחס לנושא הסדרת שוק הקנאביס לשימוש פנאי.

“חלק ב’, סעיף 537, קובע כי משרד המשפטים לא יעשה שימוש במשאבים למניעת הטמעת חוקי מריחואנה רפואית במדינות ואזורים [בארה”ב],” נכתב בהחלטה. “אעמוד בהוראה זו עם אחריותי ולוודא שהחוק נשמר במלואו.”

בתחילת שנות ה-90 הביע טראמפ עמדה ברורה בעד לגליזציה ובמהלך קמפיין הבחירות האחרון קבע כי לא יתערב במדינות שאישרו לגליזציה. “זו החלטה של כל מדינה בעצמה,” אמר.

מאז נבחר לתפקיד לא התייחס טראמפ לנושא הלגליזציה כאמור, אך שר המשפטים שלו, ג’ף סשנס, שאינו חובב מריחואנה בלשון המעטה, הודיע רק ש”המדינות רשאיות להעביר כל חוק שירצו, אך זו עדיין עבירה על החוק הפדרלי” וציין כי הנושא נמצא בבדיקה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר