‘טבע’ תמכור קנאביס רפואי בישראל

חברת התרופות הגדולה במדינה ‘טבע’ מודיעה כי תשווק ותמכור קנאביס רפואי בישראל. היא מצטרפת לסופר-פארם שכבר הודיעה על כניסתה לתחום במה שנראה כמו השתלטות התאגידים על ענף הקנאביס הפורח – בדרך לשימוש בקנאביס ללא תפרחות ועישון כלל. “נכנסים לתחום הקנאביס הרפואי מתוך מחויבות עמוקה למטופלים בתחום הכאב,” אומר מנכ”ל טבע אבינועם ספיר.

אחרי שנים בהן ספגה חברת ‘טבע’ האשמות על לחצים שהופעלו מצידה לכאורה להפחתת השימוש בקנאביס רפואי בגלל השפעתו על צמצום צריכת התרופות, מודיעה חברת התרופת הגדולה בישראל כי היא מצטרפת לתחום ונוטלת בלעדיות על שיווק משאף הקנאביס ‘סאיקי‘ (Syqe).

בהודעה לעיתונות שפרסמה החברה הבוקר (ב’) הודיעו נציגיה כי בקרוב תחל ‘טבע’ במכירות קנאביס רפואי בישראל וכי “על פי ההסכם, ’טבע ישראל’ תהיה המשווקת והמפיצה הבלעדית בישראל של משאף Syqe למתן קנאביס רפואי”.

מכירות הקנאביס יתבצעו אך ורק בעזרת משאף זה, שהוא פרי פיתוח ישראלי המאפשר נטילת קנאביס ללא עישון, בשאיפת אדים ובבקרה מלאה של הרופא על הכמויות הנצרכות. “זו הפעם הראשונה שתחום הקנאביס הרפואי עומד בסטנדרטים פרמצבטיים למתן בשאיפה,” הודיעו.

“המשאף מאפשר לצוות הרפואי להעניק את המינון האופטימלי של צמח הקנאביס, כך שהמטופל יזכה להקלה בסימפטומים מהם הוא סובל תוך מזעור ההשפעות הפסיכו-אקטיביות. יתרון נוסף של המשאף נעוץ בכך שהוא מאפשר טיפול נוח וזמין לחולים שאינם מעוניינים לצרוך קנאביס באמצעות עישון,” נכתב.

הסכם זה שם חותם על כוונת משרד הבריאות להפסיק מכירת קנאביס רפואי בצורת תפרחות בכדי למנוע עישון. “נושא העישון הוא עצם בגרון עבורנו,” אמר בשבוע שעבר מנהל ביחידה לקנאביס רפואי.

המשאף של חברת Syqe, בראשה עומד מנכ”ל חברת ‘תיקון עולם’ לשעבר פרי דוידסון, נמצא בשימוש קבוע בבית חולים רמב”ם באישור משרד הבריאות מזה כשנה, אך במסגרת שיתוף הפעולה עם ‘טבע’ יורחב לראשונה השימוש במשאף של Syqe גם לשימוש ביתי.

“הבשורה הרפואית והחדשנות הטכנולוגית שמביא עמו משאף Syqe Medical, שהינה חברה ישראלית המפתחת טכנולוגיות למתן פרמצבטי של צמחים גולמיים בשאיפה – פיתחה משאף ייחודי וראשון בעולם המאפשר מתן מדיד של צמחים ברמת דיוק ובטיחות של תרופה,” נמסר בהודעה. “הצמח הראשון אותו הטמיעה החברה במשאף הינו קנאביס רפואי. החברה השלימה מספר ניסויים קליניים אשר הראו את דיוק המשאף ועמידתו בסטנדרטים פרמצבטיים למתן קנאביס בשאיפה.”

“ריכוז החומר הפעיל הניתן מצמח הקנאביס, כפי שנמכר בשנים האחרונות, אינו ידוע בדרך כלל, ולכן, בהיעדר מינון מדויק, לא ניתן היה עד כה להתייחס לקנאביס רפואי כטיפול רפואי מן המניין, דבר שהיקשה על החולים הזקוקים לטיפול זה וכן על הרופאים המטפלים,” הוסיפו.

“טבע ישראל נכנסת לתחום הקנאביס הרפואי מתוך מחויבות עמוקה למטופלים בתחום הכאב, שהינו אחד מתחומי הליבה של החברה”, אמר היום אבינועם ספיר, מנכ”ל טבע ישראל. “טכנולוגיה מתקדמת ומכשור רפואי פורץ דרך – כמו אלו שפותחו על ידי Syqe Medical, ואשר מייצרים ערך טיפולי רב לחולה ולצוות הרפואי כאחד – משתלבים היטב באסטרטגיה של טבע ישראל, החורטת על דגלה חדשנות בכל תחומי פעילותה, אם בפיתוח מבית ואם בהשקעה או בחבירה לחברות הזנק ישראליות פורצות דרך”.

אבינועם ספיר

אבינועם ספיר, מנכ”ל טבע, היה כזכור ממקימי מפלגת ‘יש עתיד’. עד שסיימה את תפקידה כשרת הבריאות הניחו רבים כי בכוונתה לתת ל’טבע’ את המפתחות לניהול ענף הקנאביס הרפואי. תכניות אלו אם היו כאלו ירדו לטמיון עם כניסתו של ליצמן לתפקיד.

‘טבע’ מצטרפת בכך כאמור לחברת ‘סופר פארם’ שגם היא הודיעה לאחרונה על כניסתה לשוק הקנאביס המקומי. רבים מהחולים חוששים כעת מהתממשות תכניות משרד הבריאות להפסקת המכירה והשימוש בקנאביס בצורת תפרחת.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר