חולה סרטן קיבל 18 חודשים לחיות: “הקנאביס ריפא אותי”

לאחר שאובחן כחולה סופני במחלת הסרטן הוקצבו לדייוויד 18 חודשים לחיות. כאשר כימותרפיה סטנדרטית כשלה, פנה דיוויד למוצא האחרון – תמצית שמן קנאביס שהצילה את חייו.

בגיל 32 התבשר דיוויד היביט מהעיירה סטפורדשייר שבאנגליה, כי הוא לוקה בגידול סרטני ממאיר במעי הגס וכי על פי קצב התפתחותו של הגידול נותרו לו בערך 18 חודשים לחיות. לאחר שטופל בכמה סבבי כימותרפיה ואף השתתף בשני ניסויים חדשניים שלא הראו תוצאות חיוביות, הוא עבר ניתוח להסרה חלקית של הגידול ביחד עם טיפול רדיותרפיה אינטנסיבי שצפוי היה להביא לשיפור בקצב ההחלמה.

לאחר שגם הניתוח כשל בהאטת קצב הגדילה של הגידול, קבעו רופאיו של דייוויד כי המצב שלו בגדר סופני וללא צפי להחלמה. חבריו, שסירבו לקבל את החדשות הרעות, שכנעו אותו לנסות טיפול אלטרנטיבי באמצעות תמצית שמן קנאביס, אשר כבר הוכיחה בעבר את יכולתה להילחם בגידולים סרטניים.

“הייתי נגד, אבל הכימותרפיה הרגה אותי”

“בהתחלה הייתי נגד, מעצם הסיבה הפשוטה שמדובר סם ואני אישית מאד נגד סמים” אמר דיוויד בראיון ל-Metro, “אבל הטיפולים הכימותרפיים הרגו אותי לאט לאט ופשוט לא יכולתי לקבל את זה, אז הייתי מוכן לנסות כל דבר”.

דיוויד היביט - הקנאביס הציל את חיי

מכירת שמן או תפרחת קנאביס אינם חוקיים בבריטניה ולכן דיוויד היה מנוע מטיפול מבוקר ומסודר באמצעות מרשם רופא. לאחר שמצא בעצמו מוכר שהסכים לספק לו גרם אחד של שמן תמורת 50 ליש”ט (כ-300 ש”ח), הוא החל לצרוך אותו בכמויות קטנות והתוצאה הייתה כמעט מיידית.

“תמצית שמן הקנאביס ממסטלת מאד ומקשה על תפקוד ממושך, אך הכאבים נעלמו תוך מספר שימושים. לא נדחו והתעוררו, אלא באמת נעלמו. בתוך תוכי, הרגשתי שהמחלה נחלשת ואני מתחזק, זאת הרגשה מדהימה שרק חולה שנלחם במחלה יכול להבין,” אומר דייויד כעת.

הגידול הצטמק כמעט לחלוטין

למרות המלצות הרופאים השונים, החליט דיוויד לעצור לחלוטין את טיפולי הכימותרפיה שלו ולעבור למסלול טיפול עצמאי באמצעות שמן הקנאביס שהמשיך לקנות באופן לא חוקי. לאחר מספר חודשי טיפול הוא הגיע לסריקת גידולים נוספת שנערכה בחודש ינואר האחרון. לתדהמת הרופאים, בסריקה עלה כי הגידול הממאיר הצטמק כמעט לחלוטין והוא אינו מהווה סכנה במצבו הנוכחי.

“בתחילה לא רציתי שהוא ישתמש בקנאביס משום שהוא אינו חוקי,” אומרת הת’ר, ארוסתו של דייוויד, “אך לאחר שראיתי את השינוי שאפילו הרופאים לא יכלו להסביר, הבנתי שיש כאן קצת מעבר למה שמותר או אסור בחוק. שמן הקנאביס העניק לו חיים חדשים, שחור על גבי לבן, בניגוד לכל הכימותרפיה שרק הרגה אותו, וכולנו מאד שמחים שהוא החליט ללכת בדרך הזו וניצל. עכשיו אנחנו יכולים לתכנן חתונה במקום הלוויה”.

דיוויד והתר - מתכננים את חתונתם
דיוויד והתר – מתכננים את חתונתם

בסיום הראיון התייחס דייוויד גם למדיניות הממשל ומערכת הבריאות: “לא אכפת לי מה אומרים לגבי הנזקים שקנאביס עלול לגרום כי פשוט אי אפשר להשוות שום דבר לנזק הנוראי שנגרם בעקבות טיפולי כימותרפיה. הקנאביס הציל את חיי ואני מעוניין להעביר את הסיפור שלי הלאה ולעזור לרבים אחרים להכיר את התרופה.”

לאחר פרסום הכתבה ב-Metro באפריל האחרון, הוציא המרכז למחקר הסרטן בבריטניה את תגובתו הרשמית בנושא: “שימוש עצמי בקנאביס מחוץ לגבולות החוק, בין אם מדובר בתפרחת או שמן, אינו מומלץ מכיוון שאין ראיות אמיתיות ליכולות הריפוי המדוברות או לנושא הבטיחות בזמן השימוש, ואין שום סוג של פיקוח על השוק ועל המוצרים אשר נסחרים בו. בכדי לבסס טיפולים מסודרים ואחידים המושתתים על שימוש בשמן קנאביס, דרוש מחקר נוסף בתחום”. – מקור

ראו עוד:
צפו: איך קנאביס הורג סרטן
קנאביס מרפא סרטן – 20 מחקרים שמוכיחים זאת
צפו: כך THC הורג תאים סרטניים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר